23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Svého času patřil k nejlepším útočníkům celé Premier League. Londýnský Arsenal táhl góly i asistencemi. Vše ale pokazil přestup do Manchesteru United. Stejnou chybu by Alexis Sánchez podruhé neudělal.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Svého času patřil k nejlepším útočníkům celé Premier League. Londýnský Arsenal pravidelně zásoboval góly i asistencemi, díky čemuž si získal přízeň tamního obecenstva. Všechno ale nevědomky zmuchlal a zahodit do koše ve chvíli, kdy přijal nabídku konkurenčního Manchesteru United FC. Stejnou chybu už by Alexis Sánchez podruhé neudělal. Cosi shnilého ve vzduchu údajně cítil už během prvního tréninku. Tak to alespoň chilský fotbalový reprezentant popisuje fanouškům prostřednictvím videa na sociální síti Instagram.

Sportovní cesta nadějného hráče nabrala nečekaný spád

Kariéru profesionálního fotbalisty odstartoval Alexis Alejandro Sánchez Sánchez v barvách domácího klubu CD Cobreloa, odkud se později přesunul do italského Udinese Calcio. Tam se stal jednou z klíčových postav, výrazně přispěl především ke čtvrtému místu v sezóně 2010/2011. Během následné letní přestávky podepsal jako první fotbalista chilské národnosti se slavnou Barcelonou, kde se navzdory obrovské konkurenci rovněž neztratil. Nejlepší období své dosavadní hráčské kariéry však zažil až po přistoupení k Arsenalu. Za londýnský celek nastřílel neskutečné množství branek napříč všemi soutěžemi, zaslouženě si získal lásku domácího publika a celkově patřil k zářícím hvězdám Premier League.

Zlom ale nastal v momentě, kdy se rozhodl vyměnit Kanonýry za konkurenční Manchester United FC bez toho, aniž by si předtím zjistil informace o fungování uvnitř klubu. Jak jednatřicetiletý fotbalista popisuje prostřednictvím videa, které koluje po sociálních sítích, už první trénink na nové adrese napověděl, že něco prostě není v pořádku. Hned jak z něj Sánchez dorazil domů, zeptal se svého agenta, jestli nejde smlouvu v téhle fázi jednání zrušit. Už ale bylo bohužel pozdě.

Následující měsíce by dvojnásobný šampion Jižní Ameriky nejraději zapomněl. Dříve opěvovaný útočník totiž postupně vypadl ze základní sestavy, pro zápas s West Hamem United se dokonce nevešel ani na lavičku náhradníků. José Mourinho jednoduše usoudil, že k dispozici má mnohem kvalitnější hráče. Něco takového se prý Sánchezovi nikdy předtím nestalo. Absolutně nechápal, jak mohl z vrcholu na samotné dno spadnout takto raketovou rychlostí.

Záchranné lano Interu Milán přislo v pravou chvíli

Alexis Sánchez se pod taktovkou portugalského trenéra neskutečně trápil a když jej vedení odvolalo, mohl se s přistoupením Ole Gunnara Solskjaera těšit na druhou šanci. Ani tu však nedokázal adekvátně využít (částečně i kvůli nepříjemnému zranění), takže nakonec usoudil, že nejleepším řešením bude pročistit vzduch a změnit působiště. Rudí ďáblové mu vyšli vstříc, dohoda s Interem Milán tedy dostala zelenou. Fotbalista na tu dobu nevzpomíná v dobrém, jelikož čelil obrovské kritice ze strany televizních expertů i novinářů. Všichni se dle jeho názoru nechali unést emocemi, aniž by si zjistili veškeré podrobnosti. Dnes už jihoamerický kanonýr každopádně žádnou křivdu necítí, Itálie mu vlila novou krev do žil.

https://www.instagram.com/p/CEsLFWBFifK/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *