13/04/2024

"File:Kai-Havertz-August-2018.jpg" by Fuguito is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vedení anglického fotbalového klubu Chelsea FC je krátce před startem nového ročníku Premier League evidentně při chuti. Během jednoho týdne totiž dotáhlo dva přestupy, jimiž přepsalo historii.
By Fuguito – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Vedení londýnské Chelsea FC je krátce před startem nového ročníku anglické Premier League evidentně při chuti. Ačkoli už pod svá křídla schovalo poměrně značné množství nových tváří, zřejmě to ke spokojenosti ještě nestačilo. V horizontu jednoho týdne se do hlavního města Velké Británie stěhovali další dva sportovci, kteří navíc přepsali historii. Pojďme si o obou astronomických zásazích do klubové pokladny “Blues” říci několik slov.

Dánská dívka překonala všechny konkurentky, na pány ale zatím nemá

Díky sportovní postavě a takřka dokonalému obličeji působí sedmadvacetiletá Pernille Harder jako modelka první kategorie. Ona však už v raném dětství vyjela ze stereotypních kolejí a vyměnila líčidla za kulatý nesmysl. A udělala dobře. Dnes je totiž kapitánkou dánské fotbalové reprezentace, držitelkou několika významných trofejí a podle zahraničních médií také nejdražší hráčkou historie. Tou se přitom stala až v průběhu tohoto týdne, kdy dotáhla přestup do londýnské Chelsea.

Německý Wolfsburg za svou dvorní útočnici s osmašedesáti ligovými trefami utržil zhruba 300 tisíc eur, což v přepočtu na naši měnu činí asi osm milionů korun. Někdejší opora klubů Linköpings FC či IK Skovbakken se teď sice pyšní skvělým prvenstvím, nicméně v porovnání s mužskou sekcí dané oblasti sportu zatím výrazně zaostává. Jen pro představu – nejdražším fotbalistou planety je Brazilec Neymar, jehož PSG ohodnotilo na 222 milionů eur. O takové částce se hrdé člence LGBT komunity, která dlouhodobě žije se spoluhráčkou z národního týmu Magdalenou Erikssonovou, ani nesní.

Kai Havertz mezi německými krajany jednoznačně vede

Zahraniční média během pátečního večera oznámila, že očekávané se stalo skutečností. To v překladu znamená, že talentovaný německý fotbalista Kai Havertz oficiálně opustil mateřský Bayer Leverkusen a následně podepsal pětiletou smlouvu s Chelsea, která jednadvacetiletého ofenzivního záložníka vyvážila doslova zlatem. Opačným směrem totiž slíbila 100 milionů eur. Několikanásobný mládežnický reprezentant se stal nejdražším hráčem v historii Německa. Nepředběhl ho dokonce ani nynější týmový kolega Timo Werner, jehož Londýňané přivedli z Lipska po uhrazení výstupní klauzule ve výši 53 milionů eur.

Zdroj: GiveMeSport

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *