16/07/2024

"File:Thomas Tuchel.jpg" by Alexander Böhm is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli by si Thomas Tuchel, který trénuje francouzský klub Paris Saint-Germain FC, dokázal představit spolupráci s Lionelem Messim, popravdě vůbec nevěří, že Argentinec opustí Barcelonu.
“File:Thomas Tuchel.jpg” by Alexander Böhm is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Existuje vůbec trenér, který by alespoň jednou jedinkrát v životě nechtěl šéfovat fenomenálnímu Argentinci, jehož jméno se stalo synonymem kvalitního fotbalu? Dokonce i německý lodivod Thomas Tuchel, který třetím rokem působí na lavičce Paris-Saint Germain FC, osobnost takové velikosti přivítá s otevřenou náručí. Obává se však, že Lionel Messi navždy přirostl ke katalánské Barceloně a navzdory mediálně propíraným rozmíškám zůstane i nadále jejím věrným rekem.

PSG se příchodu Lionela Messiho pochopitelně nebrání

Lionel Messi má podle zahraničních médií velice blízko ke změně působiště a právě osminásobného vítěze francouzské nejvyšší soutěže s jeho dalšími fotbalovými kroky velmi úzce spojují. Důvody jsou naprosto zřejmé. Třiatřicetiletého útočníka si vzhledem k astronomické výstupní klauzuli ve výši téměř 19 miliard korun a stále aktuální koronavirové krizi rozhodně nemůže dovolit každý. Zámožní šejkové a zároveň vlastníci klubu Paris-Saint Germain FC sice mají do kapsy o něco hlouběji než dříve, každopádně se ale s výše zmíněnou částkou jako jedni z mála dokáží popasovat. Co se pak spouštěče oné radikální hráčovy reakce týče, výsledky katalánského celku v uplynulém ročníku nejspíš beze slov řeknou vše podstatné.

Hlavní trenér PSG Thomas Tuchel by přítomností argentinského rekordmana pochopitelně nepohrdl. Na druhou stranu ovšem předpovídá, že fotbalistovy spory s dlouholetým chlebodárcem v rozvázání spolupráce nakonec nevyústí. Podle šestačtyřicetiletého rodáka z Krumbachu se bouře brzy přežene a s ním utichnou i vášnivé mediální spekulace. Messi je zkrátka “Pan Barcelona” a zakončení kariéry v jiném klubu se prý právě kvůli tomu rovná zázraku.

Pařížané kousají obrovské zklamání, zároveň myslí na budoucnost

PSG sahalo po historicky prvním skalpu prestižní Ligy mistrů. Parta kolem Mbappého a Neymara však během finálové bitvy proti Bayernu Mnichov nedokázala najít odpověď na jedinou branku německého šampiona, takže z hrací plochy nakonec odešla s prázdnou. Obrovské zklamání neskrývali hráči ani členové realizačního štábu. Thomas Tuchel přesto našel sílu pochválit své svěřence a také nastínit cíle pro nadcházející sezónu. Během tohoto týdne plánuje schůzku s vedením klubu, na které vznese požadavky týkající se vyhlédnutých posil. Kvalitu mužstva chce totiž za každou cenu udržet na té nejvyšší možné úrovni. O koho konkrétně se někdejší kouč Mainz 05 či Borussie Dortmund zajímá, zatím není jasné. Jméno Lionela Messiho se však na seznamu vysněných hráčů pravděpodobně neobjeví.

Zdroj: BBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *