05/12/2023

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pandemie nového koronaviru se nevyhýbá ani slavným osobnostem. Pozitivní nedávno test přiznali Usain Bolt nebo Karlos Vémola. Nákaza se dále potvrdila u šestnácti českobudějovických hokejistů.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Pandemie nového koronaviru, která začátkem tohoto roku ochromila celý svět, vzhledem k veřejně dostupným údajům rozhodně nezpomaluje ani během letních měsíců. Jelikož zákeřná nemoc mezi lidmi nedělá rozdíly, nově se prokázala hned u několika populárních sportovců. Nedobrovolnou izolaci od okolního světa podstupuje například osminásobný olympijský vítěz Usain Bolt. Přehodnotit plány musel i nejslavnější český MMA zápasník Karlos Vémola. Obrovské problémy pak hlásí hokejový klub Madeta Motor České Budějovice, kde se nákaza potvrdila hned u šestnácti členů týmu.

Usain Bolt to od jamajských médií pořádně schytal

Čtyřiatřicetiletý vysloužilý sprinter se zařadil do dlouhého zástupu slavných sportovců, kteří se vinou neuváženého jednání nakazili novým typem koronaviru. Novopečený tatínek Usain Bolt s nákazou pravděpodobně přišel do styku během rodinné oslavy, která se odehrála ku příležitosti jeho nedávných narozenin. Záběry zveřejněné přímo z akce naznačují, že si jednotliví účastníci příliš nelámali hlavu s dodržováním jakýchkoli bezpečnostních opatření. Držitel tří atletických světových rekordů nyní každopádně otočil a snaží se jít ostatním příkladem. Dle svých vlastních slov zůstává v karanténě a hodlá se striktně řídit pokyny hygieniků. Fanoušky nicméně ujistil, že dosud nepozoruje žádné příznaky a nemocí tak nejspíš stejně jako drtivá většina populace propluje takřka nevědomky.

Karlos Vémola přiznal zdravotní obtíže, blížící se zápas je v ohrožení

Pětatřicetiletý zápasník Karlos Vémola hlásí krátce po prodělané operaci kolene další zdravotní komplikace. Nakazil se totiž novým typem koronaviru, který v jeho případě navíc údajně nemá lehký průběh. Bojovník s přezdívkou “Terminátor” si stěžuje na vysoké horečky a celkovou tělesnou slabost, takže nyní nedokáže bezpečně říci, zda-li se uskuteční očekávaný zápas s Václavem Mikoláškem alias Babou Jagou. Organizace OKTAGON MMA, která akci pořadatelsky zaštiťuje, už si o celé nepříjemnosti udělala vcelku jasný obrázek a s úderem prvního zářijového jej představí fanouškům. Mezitím se Covid-19 bohužel prokázal také u Vémolovy přítelkyně Lely Ceterové. Nemoc zároveň postihla i jejich osmiměsíční dcerku Lili.

Pondělní testování v Českých Budějovicích přineslo šokující výsledek

Extraligový nováček má měsíc před startem nové sezóny opravdu zásadní potíže. Pondělní testování uvnitř klubu Madeta Motor České Budějovice bohužel prokázalo šestnáct případů nákazy novým koronavirem, kvůli čemuž musel celý tým do povinné karantény. Ještě v pátek přitom zákulisní zprávy hovořily pouze o jedné infikované osobě. Jihočeši okamžitě přerušili tréninkový proces a prostřednictvím oficiálního webu uvedli, že zůstávají v úzkém kontaktu s pracovníky hygieny. Svěřenci Václava Prospala tak pravděpodobně přijdou o všechny přípravné zápasy, což je při ostrém startu značně znevýhodní.

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x