24/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83160209 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Belgická Jupiter League má za sebou první tři soutěžní kola a nutno podotknout, že Michael Krmenčík zatím příliš prostoru nedostává. V kuloárech se povídá, že po pouhých sedmi měsících možná odejde.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Do Belgie slavnostně přestoupil teprve před sedmi měsíci, nyní jej však zahraniční média pasovala do role horkého kandidáta na brzký vyhazov. Michael Krmenčík se v tamní Jupiler Pro League neuvěřitelně trápí, na hrací ploše dostává minimum prostoru a jelikož střelecké kopačky zřejmě zapomněl v kabině klubu FC Viktoria Plzeň, produktivitu Brugg zatím neovlivnil ani jednou jedinou brankou. Zlepšení bohužel nepřinesla ani nová sezóna, takže logicky vyvstává otázka, jestli vidina lepších zítřků není jen pouhou iluzí. Půlhodinové herní vytížení ve třech soutěžních zápasech opravdu není dobrou vizitkou, možná i proto se zákulisím šíří zprávy o hráčově případném návratu na západ Čech.

Obrovská investice se belgickému klubu zatím krutě nevyplácí

Sedmadvacetiletý Michael Krmenčík se v průběhu zimní přestávky poprvé odebral za hranice rodné země. Na poslední chvíli jej odkoupily belgické Bruggy, které neváhaly vypláznout ohromných 169 milionů korun. Jednalo o třetí nejvyšší přestupovou částku klubové historie. S odstupem času se však ukazuje, že kdyby vedení klubu peníze raději investovalo kupříkladu do rozvoje tamní mládeže, nejspíš by udělalo lépe. Letitá opora plzeňské Viktorie stihla před nečekaným nástupem koronavirové pandemie ovlivnit jen sedm soutěžních zápasů, ze vstřelené branky se navzdory pověsti nemilosrdného střelce neradovala ani jednou.

Během jara se mohl Krmenčík ještě částečně odvolávat na rozdíl mezi úrovní v Česku a Belgii, doba hájení ale skončila a jak je vidno, žádný zásadní zlom nenastal. Trenér Philippe Clement zatím rodáka z Kraslic využil jen na dvaatřicet minut, přestože jeho svěřenci už odehráli celkem tři ligová klání. Několikanásobnému reprezentantovi se nedařilo ani v přípravě, fanoušci se proto logicky ptají, proč si takového hráče vydržovat na lavičce náhradníků. Zákulisní zdroje dokonce hovoří o tom, že Bruggy ochotně kývnou na jakoukoli nabídku, jíž obdrží.

Rýsuje se návrat ke kořenům, Plzeň trpí nedostatkem útočníků

Ačkoli se vedení Brugg ke spekulacím o hráčově nahnuté budoucnosti dosud nevyjádřilo a stejně jako Krmenčíkův agent udržuje mediální obraz sounáležitosti, žalostné výsledky úřadujícího mistra belgické nejvyšší soutěže minimálně znervózňují. V případě dlouhotrvajícího zmaru jako první nepochybně poletí ti, kteří svými vysokými odměnami jen zbytečně zabírají místo. Právě Michael Krmenčík do této skupiny bohužel patří.

Pokud bychom naskočili na vlnu spekulací a začali přemýšlet, kde by mohl urostlý fotbalista posléze zakotvit, ze všech potenciálních možností vyčnívá FC Viktoria Plzeň. Západočeský klub sice do nového ročníku vkročil povinnou výhrou nad Opavou, aktuálně se však potýká s akutním nedostatkem útočníků. Adrián Guľa může počítat pouze s Jeanem-Davidem Beauguelem, Chorý a Mihálik nejsou zdravotně zcela v pořádku. Krmenčíkova přítomnost by tedy problém vyřešila.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *