25/04/2024

By Кирилл Венедиктов - https://www.soccer.ru/galery/1053441/photo/729772, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=69932945 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Harry Maguire si ostře propíraným incidentem na ostrově Mykonos pořádně zavařil. Soud jej uznal vinným ve všech bodech obžaloby a uložil podmíněný trest. Fotbalista pak dočasně skončil v reprezentaci.
By Кирилл Венедиктов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Anglický fotbalový obránce Harry Maguire si ostře propíraným incidentem na řeckém ostrově Mykonos pořádně zavařil. Tamní soud jej uznal vinným ve všech bodech obžaloby. Konkrétně pak řešil pokus o uplácení a napadení veřejného činitele, ublížení na zdraví nebo opakované slovní urážky. Vzhledem k tomu, že všechny zmíněné přečiny spáchala jedna a tatáž osoba v horizontu několika hodin, dá se s trochou nadsázky hovořit o heroickém výkonu. Sportovec za něj ostatně vyfasoval “sladkou odměnu” v podobě 21 měsíců podmíněného trestu. Zároveň dočasně skončil v reprezentaci a možná přijde i o kapitánskou pásku slavného Manchesteru United. Za chyby se bohužel platí.

Arogantní chování vůči policistům nijak nepomohlo

Zážitky z dovolené na řeckém ostrově Mykonos si fotbalista Harry Maguire zarámovat určitě nenechá. Minulý týden totiž relaxaci v naprosto idylickém prostředí narušil konflikt s turisty, kteří do oblíbené destinace taktéž přijeli hledat zábavu. Slovo dalo slovo, mezi dvěma skupinkami to okamžitě zajiskřilo a ostrá výměna názorů nakonec přerostla přes únosnou mez. Na místo incidentu následně dorazily policejní jednotky, které se znesvářené kohouty pokoušely rozehnat – marně. Sedmadvacetiletého obránce klubu Manchester United FC přítomnost uniforem vůbec neuklidnila. Naopak se s nimi vzápětí dostal do křížku a nejen kvůli napadení veřejného činitele skončil ve vazbě.

Společně s bratry se úřadující kapitán Rudých ďáblů domáhal propuštění a nezapomněl přitom několikrát zdůraznit, koho že to policisté vlastně zatkli. Aby se z cely dostal co možná nejdříve, pokoušel se přítomnou ostrahu neúspěšně podplatit. Dvoudenní pobyt za mřížemi byl pro Maguira evidentně příliš silným zážitkem, proto krátce po propuštění zamířil zpět do rodné vlasti. Soudní líčení se odehrálo za jeho nepřítomnosti, advokát si osamoceně vyslechl trest v podobě jednadvaceti měsíců podmíněně.

Indicent poznamená hráčovu sportovní kariéru

Harry Maguire se před časem dostal do finální nominace pro záříjový sraz domácího národního týmu. Když ale na povrch vyplul řecký incident, mnoho fanoušků se pochopitelně ptalo, zda-li trenér Gareth Southgate ještě nepřehodnotí své původní rozhodnutí. Zkušený lodivod se nejprve postavil na stranu hráče, vzápětí však pod tlakem Anglické fotbalové asociace povolávací rozkaz zrušil. Absence populárního stopera se nepochybně protáhne a možná nejen v reprezentaci. Tisku totiž dosud žádné oficiální stanovisko neposkytlo vedení Manchesteru United, takže můžeme jen hádat, jestli odchovance Sheffieldu postihne trest také v rámci klubové scény. Určitě se ale nabízí možnost, že přijde minimálně o kapitánskou pásku.

Zdroj: Sky Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *