05/03/2024

"File:UEFA EURO qualifiers Sweden vs Spain 20191015 Victor Nilsson Lindelöf 14.jpg" by Rolandhino1 is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hrdinové ještě nevymřeli. Fotbalista Victor Lindelöf, který kope za slavný Manchester United FC, předvedl při návštěvě rodného Švédska husarský kousek. Polapil zloděje, který předtím okradl stařenku.
“File:UEFA EURO qualifiers Sweden vs Spain 20191015 Victor Nilsson Lindelöf 14.jpg” by Rolandhino1 is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Jsem tu. A se mnou přichází zákon. Takto by se dal nejspíš stručně a výstižně shrnout příběh švédského fotbalisty Victora Lindelöfa, který se stal během návštěvy rodného města Västeras svědkem zavrženíhodného zločinu. Pachatel si vytipoval devadesátiletou stařenku jako snadný terč a při jízdě na kole jí z ruky vytrhl kabelku. S ukradenou cenností následně pelášil ulicemi a nutno podotknout, že většina lidí namísto rychlé akce pouze nepřítomně sklopila zrak. Obránce slavného Manchesteru United FC se však bez váhání pustil do zběsilého stíhání, zloděje nakonec dopadl a pevně svíral až do příjezdu policie. Hrdinové, zdá se, ještě nevymřeli.

Victor Lindelöf si zaslouženě získal sympatie široké veřejnosti

Pokud anglický obránce Harry Maguire svými dovolenkovými excesy usilovně pracuje na zničení dobré pověsti klubu Manchester United FC, jeho týmový kolega Victor Lindelöf dělá pravý opak. Šestadvacetiletý fotbalista si přisvojil roli samozvaného strážce pořádku a stejně jako komiksoví hrdinové pomáhá lidem v nouzi. Navíc k tomu nepotřebuje speciální přezdívku, kápi ani jakoukoli obličejovou masku.

Talentovaný mladík se během návštěvy rodného města Västerås podle zahraničních médií rozhodl spontánně pomoci devadesátileté stařence, jíž pachatel jedoucí na kole odcizil kabelku přímo před jeho očima. Přestože měl zloděj logickou výhodu v podobě dopravního prostředku, profesionální sportovec využil dokonalé tělesné formy a započal stíhací běh, který skončil úspěchem. Lindelöf muže povalil k zemi a držel jej až do příjezdu policie.

Tajemný hrdina se ve spisech pochopitelně neobjevil

Další spojitostí mezi Victorem Lindelöfem a kterýmkoli komiksovým hrdinou je také fakt, že tisková zpráva týkající se daného incidentu neoperovala s žádným konkrétním jménem. Policie jen srdečně poděkovala pohotovému svědkovi. Čtyřnásobný vítěz portugalské Primeira Ligy si zřejmě nepřál přílišnou popularitu a spokojil se pouze s dobrým pocitem. Pravda nicméně stejně vyplavala na povrch a někdejší hráč Benfiky Lisabon zcela oprávněně sklízí chválu ze všech stran. Škoda, že takových dobráků je ve společnosti jako šafránu.

Zdroj: Sky News

Subscribe
Upozornit na

0 Komentáře
Inline Feedbacks
View all comments
0
Would love your thoughts, please comment.x