19/06/2024

"File:Lionel Messi 20180626.jpg" od Кирилл Венедиктов je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hvězdný argentinský útočník Lionel Messi je z Barcelony údajně jednou nohou venku. Fanoušci proto vášnivě debatují, jaké barvy bude v nadcházející sezóně oblékat. Reálných scénářů se nabízí několik.
By Кирилл Венедиктов, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Dost možná největší přestupová bomba v dějinách fotbalu získává reálné obrysy. Fenomenální argentinský útočník Lionel Messi je údajně pevně rozhodnutý opustit Barcelonu, které obětoval devatenáct let života a v jejíž barvách donedávna toužil ukončit kariéru profesionálního sportovce. Nezměrné sympatie ke kdysi úspěšnému katalánskému klubu však začaly vinou mediálně propíraných okolností postupně vyprchávat, až nakonec vyčpěly úplně. Šestinásobný vítěz Zlatého míče chce změnit působiště do konce tohoto léta a fanoušci prostřednictvím různých internetových diskuzí vášnivě spekulují, jaký dres může teoreticky obléknout posléze. Několik uvěřitelných scénářů jsme pro vás sepsali.

Paris-Saint Germain FC

Lionel Messi má ve smlouvě zakotvenou klauzuli, díky které může na konci každé sezóny odejít zadarmo. Za hraniční datum se pak obvykle považuje 1. červen, nicméně letos se fotbalový ročník vinou pandemie nového koronaviru výrazně protáhl. Vedení Barcelony je i přesto skálopevně přesvědčeno, že aktivace oné doložky už není možná a pokud chce hvězdný Argentinec skutečně odejít, případný zájemce si musí připravit 700 milionů eur. Drtivou většinu klubů astronomická částka pochopitelně odradí, najdou se ale i výjimky. Kupříkladu úřadující šampion francouzské nejvyšší soutěže a také účastník letošního finále Ligy mistrů rozhodně nemá hluboko do kapsy, finančně jej totiž zaštiťují zámožní šejkové. Thomas Tuchel, který Paris-Saint Germain FC poslední roky vede z pozice trenéra, by se angažování světového rekordmana samozřejmě nebránil. Doposud byl ale přesvědčený, že Barcelonu neopustí. S ohledem na informace z posledních dnů možná změnil názor.

Manchester City FC

Své jedinečné schopnosti možná Lionel Messi nabídne také Manchesteru City FC. Slavný anglický celek každoročně opanuje přední příčky tabulky Premier League (dominoval ve dvou ze tří posledních ročníků) a skvělé výkony předvádí také v rámci evropských pohárů. Přestože už třiatřicetiletý útočník získal nespočet cenných trofejí, na Britské ostrovy jej mohou přitáhnout právě vysoké cíle. Lákavá je nepochybně také vidina opětovného spojení s trenérem Josepem Guardiolou, které naposledy sbíralo úspěchy v roce 2012. Stejně jako Pařížané mají i Citizens výhodu kvalitního zázemí v režii arabských magnátů, takže ani zaplacení obří výstupní klauzule by nepředstavovalo zásadní překážku. Problémem budiž snad jen drobnohled Evropské fotbalové asociace, která klub nedávno vyšetřovala kvůli porušení pravidel a stále si na jeho fungování dává pozor.

FC Bayern Mnichov

O služby Lionela Messiho může teoreticky zabojovat také Bayern Mnichov a navíc tak neučiní poprvé. Německý fotbalový gigant s takřka neomezenými finančními možnosti kolem rodáka z Rosaria kroužil už v roce 2014. Tehdy se pod vedením Felixe Magatha formovala neskutečně silná sestava a přísný kouč dokonce pronesl, že zdánlivě neprodejného kanonýra Barcelony jednoho dne určitě uloví. Ačkoli už na lavičce mnohonásobného mistra Bundesligy nějaký ten pátek nepůsobí, vedení Bayernu si jeho dřívější slova možná vezme k srdci. Jak by se vám útočná dvojice Messi – Lewandowski zamlouvala?

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *