23/04/2024

"File:Jiri Paroubek and Jaroslav Tvrdik 2009.JPG" by Petr Šmerkl is licensed under CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7767716 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha si na včerejší den přichystala několik zásadních oznámení. V prvé řadě ohlásila jména dalších odpadlíků, odchod viceprezidenta pro sport a také změny týkající se hráčů na hostování.
By Petr Šmerkl – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Na jeden jediný den si toho představitelé klubu SK Slavia Praha naložili snad až zbytečně moc. Vedení úřadujícího mistra české nejvyšší soutěže prostřednictvím oficiálního webu nejprve oznámilo jména dalších hráčských odpadlíků a následně se rozloučilo také s dosavadním viceprezidentem pro sport. Pomyslnou třešničkou na dortu budiž vyjádření Jaroslava Tvrdíka, z něhož jasně vyplývá, že všichni fotbalisté hostující mimo Eden mohou ve vzájemných zápasech dočasně nastupovat.

Jan Sýkora míří do Polska, Michal Beran se vrací domů

Poslední sezónu a půl strávil na hostování, nyní mu Slavia Praha dovolila odejít. Šestadvacetiletý záložník Jan Sýkora s vřelým požehnáním svého dosavadního zaměstnavatele odcestoval do Polska, kde aktuálně finalizuje konkrétní podobu vytouženého přestupu. Jeho úplně prvním zahraničním působištěm se stane Lech Poznań. Pražané se s absencí odchovance klubu FC Švihov pochopitelně vyrovnají. Zároveň ale nezapomínají na všechnu tu kvalitní práci, jíž odváděl zejména během první mistrovské jízdy novodobé historie. Dohromady Sýkora naskočil do šestapadesáti soutěžních zápasů, ve kterých posbíral celkem sedm branek a patnáct gólových asistencí.

Společně s Janem Sýkorou odchází také mladičký Michal Beran, který bude v rámci dopředu avizované dohody ještě minimálně jeden rok kopat za FC Slovan Liberec. Devatenáctiletý záložník sice absolvoval podstatnou část slávistického soustředění a odehrál oba přípravné zápasy, nicméně vzhledem k obrovské konkurenci by zatím nedostával tolik prostoru, kolik by zasluhoval. Návrat pod Ještěd se tedy jeví jako rozumné východisko.

Spekulace ohledně budoucnosti Jana Nezmara nakonec vzaly za své

Zaječí úmysly viceprezidenta pro sport (dříve sportovního ředitele) Jana Nezmara se mediálně propíraly dlouhodobě. Nyní je potvrdilo samo vedení klubu SK Slavia Praha, které zároveň oznámilo jméno náhradníka. Dne 31. srpna 2020 smluvní vztah mezi někdejším útočníkem a úřadujícím mistrem Fortuna ligy definitivně zanikne a hned na to dojde ke slavnostnímu dosazení vysloužilého obránce či záložníka Jiřího Bílka. Ten se doposud staral jen o mládežnické kategorie a rezervní tým, během posledních měsíců však postupně přebíral i další povinnosti spojené s výše zmíněnou funkcí.

Oficiální důvody Nezmarova odchodu zůstávají opředeny rouškou tajemství, hodně se však hovoří o rozdílných názorech v oblasti strategie a dalšího směřování klubu. Třiačtyřicetiletý rodák z Opavy se loučí jako jedna ze stěžejních postav slávistického znovuzrození. Jeho cesta započala poměrně riskantním odvoláním Jaroslava Šilhavého a následným pasováním Jindřicha Trpišovského, které výrazně přispělo ke dvěma mistrovským titulům, stejnému počtu domácích pohárů či povedeným vystoupením v evropských pohárech.

Zásádní změna pro hostující hráče a jejich současné kluby

Slavia Praha si připravila ještě jedno obrovské překvapení. Pro právě probíhající sezónu 2020/2021 povolí svým kmenovým fotbalistům, kteří z různých důvodů hájí barvy konkurence, dočasně nastupovat ve vzájemných duelech. Předseda představenstva Jaroslav Tvrdík o tomto zásadním kroku informoval skrze sociální sítě. Obrovskou úlevu pak musejí cítit především zástupci libereckého Slovanu, jejichž ideální sestava se skládá z mnoha zapůjčených mužů a právě Jakub Jugas, Jan Matoušek, Júsuf Hilál, Jakub Hromada, Mohamed Tijani či Daniel Kosek patří Edenu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *