16/07/2024

"File:Manchester United v Zorya Luhansk, September 2016 (07) - Paul Pogba (edited).jpg" by Photo by Ardfern Cropped and retouched by Danyele is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Manchester United FC údajně nepřijme žádnou nabídku, která zacílí na francouzského záložníka Paula Pogbu. Hráčův agent Mino Raiola navíc připustil, že brzy započne vyjednávání o novém kontraktu.

Zatímco tuzemská Fortuna liga už má úvodní kolo nového ročníku 2020/2021 zdárně za sebou, anglická Premier League na ostrý start teprve čeká. V tuto chvíli proto jednotlivé kluby ještě stále dolaďují formu a ideální sestavu. Manchester United FC pak z hlediska zapojení do přestupových machinací poměrně zaostává, kádr tedy zatím lepí pouze z hráčů stávajících. Tradiční klub chce osvědčenou kostru zachovat a proto nepřijme žádnou nabídku, která zacílí na francouzského záložníka Paula Pogbu. Hráčův agent Mino Raiola navíc připustil, že brzy započne vyjednávání o novém kontraktu.

Namísto definitivního loučení se zasedne k jednacímu stolu

Podstatná část uplynulého ročníku byla pro slavný Manchester United FC jedním velkým fiaskem. Klub se potácel v herní i výsledkové krizi, přičemž zlí jazykové dokonce věštili, že tímto tempem vymění tradiční boje o titul za příčky znamenající sestup. Mediální pozornost svěřencům trenéra Ole Gunnara Solskjaera pochopitelně neprospěla, stejně tak ani absence hvězdného záložníka Paula Pogby. Ten před nástupem koronavirové krize odehrál pouhých osm soutěžních zápasů a mnozí fanoušci jej považovali za horkého kandidáta na odstřel. Když ovšem doléčil zranění kotníku a vrátil se zpět na fotbalové trávníky, všem kritikům dal jasně najevo, že odcházet nikam nehodlá.

Sedmadvacetiletý Francouz patřil k nejlepším hráčům probuzeného týmu, společně s Brunem Fernandesem utvořil důležitou páteř záložní řady. Hlavně zásluhou těchto dvou pánů se Rudým ďáblům podařilo protrhnout neúspěšnou šňůru a zakončit sezónu na senzačním třetím místě, které zaručuje účast v prestižní Lize mistrů. Pokud měl Paul Pogba svými výkony v restartovaném ročníku zásadně ovlivnit vlastní budoucnost, povedlo se. Klub totiž údajně stojí o prodloužení spolupráce a žádnou nabídku nehodlá akceptovat. Tak to alespoň vyplývá z vyjádření hráčova agenta Mino Raioly.

Raiola překvapivě otočil, jednání s United už se mu nepříčí

Mino Raiola před časem vehementně tvrdil, že jeho hvězdný klient Paul Pogba hřeší na angažmá v barvách Manchesteru United FC a pokud dostane příležitost kdekoli jinde, určitě znovu zazáří. Vyhlášený italský agent dále pronesl, že zpětně by hodně věcí udělal jinak. Fotbalista s guinejskými kořeny by tak ve spárech Rudých ďáblů nikdy neskončil. Postoje se ovšem vyvíjejí v závislosti na situaci a nyní je Raiola evidentně svolný k jednání o hráčově setrvání. Jak řekl televizní stanici Sky Sports, United letos nepřijmou žádnou nabídku a brzy hodlají předložit první podobu nové smlouvy, přičemž ta stávající vyprší v průběhu příštího léta.

Zdroj: Sky Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *