19/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Výsledek finálové klání prestižní Ligy mistrů zřejmě neunesli. Do ulic Paříže vtrhli fanoušci tamního klubu PSG a zničili všechno, co jim stálo v cestě. Došlo dokonce i na potyčky se strážci pořádku.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Výsledek finálového klání prestižní Ligy mistrů, který vyzněl v jejich neprospěch, zřejmě neunesli. Ulice francouzské metropole se staly svědkem divokého řádění fanoušků tamního fotbalového klubu Paris-Saint Germain FC. Běsnící dav smetl všechno, co se mu postavilo do cesty. Neštítil se dokonce ani útoků na přítomné strážce pořádku. Policie během noci zadržela na 148 výtržníků, po kterých zůstaly rozsáhlé škody na majetku. Vedení slavného celku k incidentu dosud neposkytlo žádné oficiální stanovisko.

Klidné prostřední noční Paříže se změnilo v bitevní pole

Přestože se nedělní finále Ligy mistrů odehrálo v portugalském městě Lisabon, strážci pořádku mnohem častěji zasahovali v ulicích na míle vzdálené Paříže. Početná družina fanoušků tamního PSG, která dohromady čítala až 5 000 osob, sledovala historicky významné utkání prostřednictvím přímého přenosu v prostorách domácího stadionu. Vyvrcholení prestižní soutěže nakonec vyznělo lépe pro fotbalisty Bayernu Mnichov, jejichž vítězství paradoxně vystřelil odchovanec pařížského klubu Kingsley Coman.

Konečný výsledek 0:1 v neprospěch svěřenců Thomase Tuchela mnoho skalních příznivců pochopitelně rozesmutnil. Našli se ale bohužel i tací, kteří zmařené sny řešili zavrženíhodným násilím či rabováním. Výtržníci v ulicích hlavního města Francie poničili minimálně dvanáct obchodů a dalších patnáct automobilů. Hlavu si nelámali dokonce ani s přítomností policie, šestnáct strážců pořádku muselo podstoupit lékařské ošetření. Podle zahraničních médií bylo při nočním běsnění zadrženo na 148 lidí.

Zničený Neymar po zápase neskrýval slzy

Obrovské zklamání nepanovalo nejen mezi fanoušky, ale také pokořenými fotbalisty. Brazilec Neymar se kupříkladu ani nepokoušel zakrývat slzy, které si posléze otíral o luxusní oblek prezidenta klubu Nassera Al-Khelaifiho. Konkrétně v jeho případě se emocím nelze příliš divit. Vždyť osmadvacetiletý útočník už jedno vítězství v Lize mistrů zažil, tehdy však ještě oblékal dres katalánské Barcelony. Nyní si chtěl slastné pocity osvěžit – neúspěšně. Prostřednictvím Twitteru proto jen velice stroze poděkoval fanouškům a poblahopřál soupeři. Na rozsáhlejší veřejný projev jednoduše neměl sílu.

Zdroj: France 24

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *