19/06/2024

"File:U09 Luis Suárez 7523.jpg" by Ailura is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Uruguayský fotbalový útočník Luis Suárez je pobouřen jednáním vedení klubu FC Barcelona, které indicie ohledně budoucnosti poskytuje zvědavým médiím namísto hráčům.
“File:U09 Luis Suárez 7523.jpg” by Ailura is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Štěbetají si o vašem vyhazovu dokonce i vrabci na střeše, nicméně k vám osobně se tato informace přímo od zaměstnavatele zatím ještě nedostala? V tom případě se možná cítíte tak trochu jako Luis Suárez. Uruguayský fotbalový útočník není na seznamu nepostradatelných, který nedávno zveřejnil prezident klubu FC Barcelona Josep Maria Bartomeu, což pochopitelně rozjelo vášnivé spekulace o jeho blízké budoucnosti. Dvojnásobný držitel Zlaté kopačky je jednáním svého chlebodárce evidentně rozladěný. Své aktuální pocity shrnul během rozhovoru pro španělský deník El País.

Rozsáhlá čistka, která probíhá za otevřenými dveřmi

Toxické prostředí uvnitř katalánské Barcelony se začíná hroutit jako domeček z karet. Neúspěšnou sezónu zakončenou drtivým debaklem ve čtvrtfinále Ligy mistrů nejprve odnesl trenér Quique Setién. Dalším odpadlíkem se stal sportovní ředitel Éric Abidal. Fanoušci i média se nyní zcela logicky ptají, u koho se předčasné balení kufrů zastaví. Tristní výkony pochopitelně neleží pouze na bedrech realizačního štábu, výrazně k nim přispěli také samotní fotbalisté. Klubový prezident Josep Maria Bartomeu dopředu avizoval rozsáhlé změny v kádru, kterých se údajně nemusí obávat pouze sedm hráčů – Lionel Messi, Marc-André ter Stegen, Clément Lenglet, Nélson Semedo, Frenkie De Jong, Antoine Griezmann a Ousmane Dembélé.

Jak sami vidíte, výše zmíněný Luis Suárez se na seznam nedotknutelných jaksi nevešel. Ačkoli budoucnost nemají jasnou ani další hvězdní fotbalisté jako třeba Jordi Alba nebo Sergio Busquets, jedině třiatřicetiletý reprezentant Uruguaye se proti slovům prezidenta veřejně ohradil. Během rozhovoru pro španělský deník El País uvedl, že by se tyto zásadní věci měly řešit z očí do očí. Rozhodně pak není vhodné řečnit skrze média. Pokud může mluvit za sebe, žádná odpovědná osoba se mu s výpovědí neozvala.

Suárez neskládá zbraně, FC Barcelona mu přirostla k srdci

Odchovanec klubu National Montevideo se do Španělska přesunul v roce 2014. Ještě předtím kopal za Liverpool, Ajax či Groningen. Největších úspěchů nicméně dosáhl právě v barvách Barcelony, které pomohl ke čtyřem ligovým titulům a jednomu skalpu prestižní Ligy mistrů. Sám by si proto přál setrvat na stejné adrese dokonce i za předpokladu, že pro něj nezbude místo v základní sestavě. Roli náhradníka si už v minulosti vyzkoušel a údajně nemá problém se k ní zase vrátit. Osobně si navíc myslí, že ještě nepatří do starého železa a dokáže být klubu přínosem.

Zdroj: El País

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *