16/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

SK Slavia Praha si v úvodním klání nového ročníku hravě poradila s Českými Budějovicemi, které zničila rozdílem třídy. Pod třemi brankami se střelecky podepsal zatracovaný Stanislav Tecl.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Úřadující mistr tuzemské nejvyšší fotbalové soutěže je po krátké letní pauze evidentně při chuti. SK Slavia Praha si v úvodním klání nového ročníku hravě poradila s Českými Budějovicemi, které zničila rozdílem třídy. Hned pod třemi brankami se střelecky podepsal Stanislav Tecl, jehož jméno v základní sestavě mnohé překvapilo. Nikdy totiž neplatil za nemilosrdného kanonýra, minulou sezónou se pak vyloženě protrápil. Premiéra ozdobená hattrickem mu možná vlije novou krev do žil.

Tecl zaznamenal teprve druhý hattrick v kariéře

Pražané se před startem sezóny 2020/2021 nijak netajili smělými ambicemi. Jaroslav Tvrdík dopředu avizoval, že klub hodlá kvalitně reprezentovat v evropských pohárech a také znovu zaútočit na mistrovský titul. Zásadní krok ke splnění stanovených cílů učinili slávisté už během neděle, kdy naprosto deklasovali českobudějovické Dynamo. Ačkoli do jižní části republiky přijížděli v roli jasných favoritů, konečný výsledek 0:6 mnohé překvapil. Další nečekanou perličkou budiž ohromná radost Stanislava Tecla, který teprve po druhé v kariéře zkompletoval hattrick. Poprvé se mu tento husarský kousek povedl roku 2014, kdy působil v barvách plzeňské Viktorie.

Devětadvacetiletý útočník dostal na úvod české nejvyšší soutěže příležitost v základní sestavě, přestože čelil obrovské konkurenci s tváří Petara Musy. Chorvatský fotbalista zakončil uplynulý ročník se čtrnácti přesnými zásahy, díky čemuž stanul na samotném vrcholu ligového žebříčku střelců. Pouhé zásluhy však k přízni trenéra Jindřicha Trpišovského zřejmě nestačí.

Tři branky jako jednoznačná odpověď pro skeptické fanoušky

Stanislav Tecl je už na první pohled velmi sympatický muž a v kabině se nepochybně těší všeobecné oblibě. Z hlediska osobních statistik ovšem nikdy vyloženě nevynikal (vyjma sezóny 2017/201, kdy nastřílel osm gólů za Jablonec a další tři na Slavii). Často mu v rozletu bohužel bránily také zdravotní komplikace. Jindřich Trpišovský však v talent rodáka z Jindřicha Hradce nepřestal věřit a on se mu na startu tohoto ročníku konečně odměnil. Zároveň zatnul tipec všem skeptickým fanouškům, kterým se jeho přítomnost pomalu zajídala.

https://www.instagram.com/p/CEPI-A3Apho/

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *