19/06/2024

"File:Jaroslav Tvrdik 2009 2.JPG" by Petr Šmerkl, Wikipedia is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slávisté do nového ročníku nastupují s vysokými cíli. Pochopitelně touží po další obhajobě mistrovského titulu či úspěšném tažení evropskými poháry. Klíčoví hráči proto v dohledné době neodejdou.
By Petr Šmerkl, Wikipedia – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zástupci klubu SK Slavia Praha se na startovní čáře nového fotbalového ročníku netají smělými ambicemi. Pochopitelně touží zejména po obhajobě mistrovského titulu či dalším úspěšném tažení evropskými poháry, které generuje zcela zásadní příjmy. Předseda představenstva sešívaných Jaroslav Tvrdík ve snaze zajistit ideální podmínky pro splnění výše zmíněných cílů uvedl, že minimálně do konce září není žádný klíčový hráč na prodej. Během letního přestupového okénka se přitom zahraniční celky motaly především kolem Petera Olayinky, Vladimíra Coufala, Nica Stancia, Jana Bořila či Lukáše Masopusta.

Výrazné posílení, minimální náklady. Slavia si pochvaluje letní přestupy

Během letní přestupové pauzy hýřila SK Slavia Praha nebývalou aktivitou. Kádr úřadujícího mistra české nejvyšší soutěže posílila pětice perspektivních fotbalistů, celkové pořizovací náklady přitom nepřesáhly hranici 35 milionů korun. Tomáš Malinský, Ondřej Karafiát, Michal Beran, Jan Kuchta a Ondřej Lingr jsou podle Jaroslava Tvrdíka velkým příslibem do budoucna. V rámci rozhovoru pro klubový web se předseda představenstva sešívaných dále rozpovídal o smělých plánech pro ročník 2020/2021.

Pražané prý chtějí s veškerou pokorou prodloužit nadvládu nad ostatními účastníky Fortuna ligy, zároveň touží po opětovné účasti v Lize mistrů. Upřímné poděkování posílají německému Bayernu Mnichov, jehož zásluhou mohou slavit přímou účast ve čtvrtém předkole. Zbožným přáním po případném postupu do základní skupiny je alespoň jeden hratelný soupeř, přes něhož si lze zajistit pokračování v jarní části Evropské ligy.

Klíčové hráče nám neberte, do odvolání nejsou na prodej

Jaroslav Tvrdík v rámci výše zmíněného rozhovoru potvrdil, že kolem několika slávistických hráčů bylo během léta pořádně rušno. Zahraniční kluby posílaly nabídky především na Petra Olayinku, Jana Bořila, Vladimíra Coufala, Nica Stancia či Lukáše Masopusta (Ondřej Kolář pak v seznamu překvapivě chyběl). Představenstvo nicméně rozhodlo, že do odvolání žádného fotbalistu neuvolní. Případné přestupy se začnou řešit v závislosti na záříjovém předkole Ligy mistrů, které je momentálně prioritou.

Zdroj: SK Slavia Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *