23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Český hokejový brankář Pavel Francouz se konečně dostal na ledové kluziště, když v úvodním utkání série proti Dallasu nahradil zraněného Grubauera. Kolegu pravděpodobně zaskočí dlouhodobě.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Hokejový brankář Pavel Francouz se konečně dostal na ledové kluziště, když v úvodním utkání série proti klubu Dallas Stars nahradil zraněného Philippa Grubauera. Předvedl několik povedených zákroků, prohře svého Colorada Avalanche však zabránit nedokázal. Jelikož se zdravotní stav německého strážce svatyně údajně nelepší, český šikula ještě pravděpodobně dostane možnost zazářit.

Porážka i ztráta klíčové postavy. Colorado si vybralo všechnu smůlu světa

Pavel Francouz si během základní části zámořské NHL poctivě dělil zápasové minuty se svým týmovým kolegou Philippem Grubauerem. Když se pak německý gólman v průběhu měsíce února ošklivě zranil, český reprezentant dokonce převzal roli klubové jedničky a mezi třemi tyčemi naprosto válel. Colorado Avalanche se spoléhá na vysoce kvalitní brankářskou dvojici, kterou by ostatní účastníci neslavnější hokejový ligy světa brali všemi deseti. Na druhou stranu se však mezi nimi jen velice obtížně rozhoduje.

Obnovená sezóna začala lépe pro Grubauera, který v play-off odchytal drtivou většinu zápasů a navíc se pyšnil výtečnými osobními statistikami. Úvodní klání série proti klubu Dallas Stars nejspíš poměry sil zásadně změnilo. Osmadvacetiletý strážce svatyně si vinou zdánlivě triviálního zákroku poranil levou nohu a bez asistence zdravotníka se z ledové plochy nedokázal zvednout. Když posléze mizel v útrobách stadionu, končetinu vláčel za sebou. V té chvíli už se na lavičce náhradníků rozcvičoval Pavel Francouz.

Sázka na českého reprezentanta už se jednou vyplatila

Třicetiletý rodák z Plzně se do hry dostal v průběhu druhé třetiny a vzhledem k soupeřově formě skutečně neměl jednoduchou pozici. Předvedl několik povedených zákroků, k zastavení rozjetých “Hvězd” to ale bohužel nestačilo. Colorado prohrálo 3:5 a navíc se musí vyrovnat s absencí dosavadní brankářské jedničky, jejíž zranění bude pravděpodobně dlouhodobějšího charakteru. Ani trenér Jared Bednar údajně nečeká, že by se dal Grubauer v brzké době do pořádku. Jak se Pavel Francouz popasuje s rolí náhradníka? Letos už tomuto údělu jednou čelil a nutno podotknout, že si vedl opravdu znamenitě. Tehdy se však jednalo “pouze” o základní část sezóny.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *