19/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88142614 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha musí navzdory reprezentační pauze řešit nesmírně závažný problém. Minimálně čtyři měsíce si nezahraje její ofenzivní klenot Adam Hložek, kterého rozhodně nebude jednoduché nahradit.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

AC Sparta Praha musí navzdory právě probíhající reprezentační přestávce řešit nesmírně závažný problém. Vinou únavové zlomeniny zánártní kůstky si minimálně čtyři měsíce nezahraje její ofenzivní klenot a zároveň korunní princ tuzemské fotbalové školy Adam Hložek. Teprve osmnáctiletého mladíka z Ivančic, jehož jméno za normálních okolností jednoznačně patří do základní sestavy, opravdu nebude lehké nahradit. Někoho však trenér Václav Kotal vedle skvěle hrajícího Lukáše Juliše postavit musí. Kdo konkrétně dostane důvěru? To zatím není jasné. Několik potenciálních kandidátů jsme nicméně dali dohromady.

Libor Kozák

Jako nejpravděpodobnější náhradník za zraněného Adama Hložka se momentálně jeví Libor Kozák. V minulém ročníku české nejvyšší soutěže odehrál zkušený útočník drtivou většinu zápasů a zároveň uzmul titul krále ligových střelců, během právě probíhajícího podzimu však jenom zahřívá lavičku náhradníků a do hry se obvykle dostává spíše symbolicky na posledních pár minut. Jednatřicetiletého odchovance Opavy limituje obrovská konkurence mladíků, v jejichž prospěch hraje dravost, výkonnost a bohužel také produktivita. Z těchto důvodů se probuzený Kozák opět dostal do fáze, kdy jeho kariéra víceméně stagnuje. Uvidíme, jestli zranění kolegy rozložení sil uvnitř klubu alespoň dočasně zvrátí.

Martin Minčev

Devatenáctiletý ofenzivní univerzál Martin Minčev, který lidsky i fotbalově vyrůstal v útrobách bulharské Varny, zatím na nové adrese příliš neoslnil. Přestože do Sparty přicházel s pověstí neskutečně talentovaného a zároveň pracovitého hráče, důvěře trenéra Kotala se však doposud těšili jiní. Díky nepříjemnému zranění Adama Hložka však může teoreticky naskočit do hry, poradí si totiž na obou krajích zálohy a případně zvládá také útok. Pořádnou šanci by si po měsících marného čekání každopádně zasloužil.

Srdjan Plavšić

Za časů Andrea Stramaccioniho přicházel jako obrovská posila, řádnou příležitost nicméně dostal až pod vedením Pavla Hapala. Od té doby střídá vynikající momenty s těmi špatnými, chvíli kope za Áčko a jindy zas jeho výkony stačí pouze na rezervu. Tam ostatně působí i nyní, přesto se díky zranění Adama Hložka může posunout zpátky mezi letenskou elitu. AC Sparta Praha potřebuje rychlonohého a zároveň technicky zdatného hráče, který vedle Lukáše Juliše perfektně zapadne. Čtyřiadvacetiletý srbský záložník by si s takovou rolí teoreticky mohl poradit, karty však v rukou drží Václav Kotal a my mu do nich pochopitelně nevidíme.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *