26/05/2024

"Ryan Reynolds" by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zatímco Dwayne Johnson před několika měsíci odkoupil celou sportovní soutěž, jeho hollywoodský kolega Ryan Reynolds se držel při zemi. Představitel Deadpoola je novým majitelem fotbalového klubu.
“Ryan Reynolds” by Gage Skidmore is licensed under CC BY-SA 2.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

S poměrně překvapivými investicemi slavných herců se v posledních měsících roztrhl pytel. Zatímco urostlý Dwayne “The Rock” Johnson koncem léta odkoupil celou sportovní soutěž, jeho hollywoodský kolega Ryan Reynolds zůstal mnohem více při zemi. Představitel komiksového Deadpoola se oficiálně stává novým majitelem velšského fotbalového klubu, který je po vzoru spícího zvířete zaparkován v páté nejvyšší soutěži. Přinese kanadský komediant “pralesnímu” týmu štěstí?

Tradiční klub s nesmírně bohatou historií získal nové majitele

Městečko Wrexham leží v severní části Walesu a je domovem přibližně 65 tisíc obyvatel. Jelikož mimo impozantní Kostel svatého Jiljí nenabízí prakticky žádnou turisticky zajímavou atrakci, pravděpodobně se vás doposud jeho existence nijak výrazněji nedotýkala. Ke změně názoru možná dospějete ve chvíli, kdy řeč svedeme na tamní fotbalový klub Wrexham AFC. Ten sice pravidelně nesbírá cenné trofeje a rozhodně ani netrhá žebříčky sledovanosti, nicméně jeho vedení se momentálně ujali dva populární hollywoodští herci – Rob McElhenney a Ryan Reynolds. Investice se dle zjištění zahraničních médií pohybovala kolem 2,5 milionu eur, což v přepočtu na naši měnu odpovídá přibližně 56 milionům korun.

Přestože nejstarší fotbalový klub Walesu založený roku 1864 aktuálně kope až pátou nejvyšší ostrovní soutěž (kdysi přitom hrával Championship), hvězdy filmového plátna do budoucna neskrývají smělé ambice. Představitel komiksového Deadpoola kupříkladu sdělil, že “spící obr”, jak Wrexhamu osobně přezdívá, brzy postoupí minimálně o třídu výš. Sám sebe tak trošku pasoval do role Luboše Matějky (majitele jatek a zároveň bosse houslického Slavoje z Okresního přeboru), který finančně nestabilní celek vytahuje z krize a zároveň slibuje zářivé zítřky. Doufejme, že těmto slovům dostojí podstatně lépe než jeho seriálový předchůdce.

Dwayne Johnson zašel ještě dál, namísto jediného klubu koupil celou ligu

Ačkoli Ryan Reynolds podnikl nemalou investici, na svého svalnatého hollywoodského kolegu pořád zdaleka nemá. Dwayne “The Rock” Johnson totiž koncem léta rozhodně nelenil a namísto jediného klubu koupil rovnou celou sportovní soutěž. Druhé lize amerického fotbalu XFL hrozil zánik, což hvězda filmové série Rychle a zběsile, tvář původního Krále Škorpiona nebo hlavní postava katastrofického snímku San Andreas vyřešila nemalou investicí ve výši patnácti milionů dolarů. Až čas ukáže, kterému z výše zmíněných herců se kariéra sportovního byznysmena vyplatila a komu nikoli. Jejich možnosti bychom si ale každopádně také přáli okusit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *