13/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha přišla o dvorního záložníka Guélora Kangu, který se vrátil do Srbska. Trenér Václav Kotal však nemusí smutnit, na jeho tradiční post ve středu hřiště se totiž klepe vícero hráčů.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha přišla o svého dvorního záložníka Guélora Kangu. Gabonskému šikulovi se nelíbilo znění předložené smlouvy, načež se dohodl na návratu do srbského fotbalového klubu FK Crvena zvezda. Trenér Václav Kotal ani sportovní ředitel Tomáš Rosický však neztrácejí optimismus, protože o post středního záložníka číslo jedna se aktuálně pere pětice hráčů, které si v následujících řádcích představíme.

Filip Havelka

Dvaadvacetiletý Filip Havelka je kovaným odchovancem pražské Sparty. Za tamní A-tým debutoval už v roce 2016, kdy pod vedením trenéra Davida Holoubka naskočil do pohárového klání proti Českým Budějovicím. Právě na jihu Čech strávil mladičký středopolař poslední dvě sezóny formou hostování a zanechal po sobě výraznou stopu. Nejprve přispěl k senzačnímu postupu z druhé nejvyšší soutěže, posléze pravidelně nastupoval také v rámci elitní ligy. Ačkoli by si Dynamo prodloužení spolupráce bezesporu dokázalo představit, AC Sparta Praha si kmenového hráče stáhla pod svá křídla. Uvidíme, jestli se Havelka v obrovské konkurenci dokáže prosadit.

Ladislav Krejčí

Letenští v průběhu týdne představili staronovou tvář. Družinu Václava Kotala pro nadcházející ročník posílí osmadvacetiletý záložník Ladislav Krejčí, který se domů vrací z italské Bologny. Reálně tak hrozí, že na fotbalové trávníky v rudém dresu vyběhnou hned dva hráči stejného jména a velice podobného herního postu. Jednadvacetiletý Ladislav Krejčí prošel brněnskou fotbalovou školou, do Sparty se přesunul teprve loni. Za poměrně krátkou dobu stihl odehrát třiadvacet ligových zápasů a z hlediska výkonnosti rozhodně nezklamal. Díky svému talentu si ostatně vydláždil cestu do juniorské reprezentace. V příštím ročníku by měl dostávat ještě více prostoru. Na pozici středního záložníka je ale v pražském klubu obrovský přetlak, takže nikdo nemá pozici jistou.

Michal Trávník

Sparta si od Michala Trávníka hodně slibovala. Šikovný střední záložník měl za sebou povedenou sezónu v barvách Jablonce, kterou okořenil deseti ligovými brankami. Po přesunu do hlavního města se ale mašina na branky zasekla, přičemž se jí do konce sezóny nepodařilo nakopnout. Šestadvacetiletý odchovanec klubu 1. FC Slovácko zasáhl do osmadvaceti zápasů, ani jednou však nerozvlnil soupeřovu síť. S odchodem Guélora Kangy mu svitla naděje na lepší zítřky a dostatek herní praxe. V přípravě se několikanásobný mládežnický reprezentant zatím jeví velice dobře.

Michal Sáček

Michal Sáček byl jedním z mála hráčů Sparty, kteří si po čas uplynulé sezóny udrželi stabilní výkonnost na vysoké úrovni. Třiadvacetiletý rodák z Hustopeče si však zaslouží speciální pochvalu, jelikož prakticky celou podzimní část odehrál na netradičním postu pravého obránce. Technicky zdatný fotbalista zasáhl do všech pětatřiceti ligových zápasů, dvakrát se pak radoval ze vstřelené branky. Ani v ročníku příštím by jeho těžce vydřená pozice nejspíš neměla slábnout.

Bořek Dočkal

O místo v základní sestavě klubu AC Sparta Praha pochopitelně zabojuje také jednatřicetiletý Bořek Dočkal, který se letos vrátil po náročné rekonvalescenci. Na jeho výkonech byla dlouhá pauza bohužel hodně znát. Fanouškům se sice připomněl jednou vstřelenou brankou, vzhledem k třinácti odehraným zápasům to ale není žádná velká sláva. Střední záložník se zkušenostmi z Norska, Turecka, Číny či Spojených států amerických zůstal ve stínu Guélora Kangy, nicméně po jeho odchodu by měl roli lídra pravděpodobně převzít. Doufejme, že se postupně vrátí do starých kolejí. Pražané ho totiž stejně jako česká reprezentace proklatě potřebují.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *