15/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

HC Slavia Praha do dalšího ročníku Chance ligy vstupuje s nemalými ambicemi. Postup do elitní soutěže se pokusí vybojovat zajímavou kombinací dravého mládí a obrovské zkušenosti.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Od chvíle, kdy HC Slavia Praha překvapivě opustila Extraligu a po dlouhých jednadvaceti letech nepřetržité účasti mezi tuzemskou elitou zamířila o patro níž, uplynulo pět sezón. Tradiční hokejový klub mezitím prošel značnými personálními změnami, které zapříčinily především finanční potíže. Nicméně s nedávným příchodem nového spolumajitele se snad konečně blýská na lepší časy. Pražané do dalšího ročníku Chance ligy vstupují s nemalými ambicemi. Návrat na výsluní se pokusí vybojovat zajímavou kombinací dravého mládí a obrovské zkušenosti. Do druhé skupiny spadá trojice klubových odchovanců, kterým je dohromady neuvěřitelných 123 let.

Jan Novák

Jednačtyřicetiletý obránce Jan Novák spojil většinovou část své kariéry profesionálního hokejisty právě s klubem HC Slavia Praha, které pomohl ke dvěma extraligovým titulům. Bohužel byl ale také aktivním strůjcem nepovedeného ročníku, kdy sešívaní sestoupili do Chance ligy. Kvůli obrovskému zklamání musel tenkrát na nějakou dobu změnit působiště, následně se však do české metropole opět vrátil a poslední dva roky vykonává roli kapitána. Navzdory stoupajícímu věku má stále dost energie, aby konkuroval výrazně mladším kolegům. Rodák z Havlíčkova Brodu má za sebou také několik zajímavých zahraničních zastávek. Krátce hrával například za švédský AIK Skelleftea, finský Kärpät Oulu, ruský Avtomobilist Jakatěrinburg či rakouský Graz 99ers. Mimo Prahu však zásadní stopu bohužel nezanechal.

Marek Tomica

Hájil klubové barvy svého mateřského klubu se od příští sezóny rozhodl také Marek Tomica. Jednačtyřicetiletý útočník za Slavii odehrál celkem šestnáct extraligových ročníků, působiště poprvé měnil až vinou nečekaného sestupu v roce 2015. Tehdy se na podpisu smlouvy dohodl s chomutovskými Piráty, které trénoval další exslávista Vladimír Růžička starší. Druhá mise šikovného rodáka z Jihlavy a také dvojnásobného mistra Extraligy se bohužel velmi podobala té první. Také Chomutov postihla finanční a herní krize, která vyústila v sestup do Chance ligy. Tomica proto věří, že obnovené spojení s Pražany konečně přinese pozitivní výsledek.

Jaroslav Bednář

V barvách klubu HC Slavia Praha se od příští sezóny představí živoucí legenda. Třiačtyřicetiletý Jaroslav Bednář navzdory původním spekulacím o konci kariéry pokračuje a hodlá svému mateřskému týmu pomoci k vytouženému návratu mezi českou hokejovou elitu. Útočník se zkušenostmi ze zámořské, švédské, ruské či švýcarské nejvyšší soutěže chce definitivně zahnat hořkou pachuť z bolestivého sestupu a na sklonku aktivních let přispět k něčemu výjimečnému. Bude jeho snažení úspěšné? Nechme se překvapit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *