23/07/2024

"File:Algérie - Arménie - 20140531 - Riyad Mahrez (cropped).jpg" by Clément Bucco-Lechat is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Domy fotbalistů a trenérů působících v anglické Premier League se poslední dobou poměrně často stávají terčem vychytralých zlodějů. Potenciální oběti se tomu snaží zabránit za pomoci bojových psů.
“File:Algérie – Arménie – 20140531 – Riyad Mahrez (cropped).jpg” by Clément Bucco-Lechat is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Co mají společného Riyad Mahrez, Fabinho a Delle Alli? Všichni tři se živí jako profesionální fotbalisté, nastupují na pozici záložníka, působí v Premier League a navrch se vcelku nedávno stali terčem vychytralých zločinců. Ti si vytipovali vhodnou chvíli, navštívili jejich luxusní příbytky a odnesli si značné množství cenností či peněz v hotovosti. Slavní sportovci ze strachu o majetek i holé životy neváhají investovat do kvalitnější ochrany, jíž si zajišťují například zakoupením nejnovějších bezpečnostních systémů. Řada hráčů si dokonce pořídila speciálně vycvičené hlídací psy, jejichž hodnota se na trhu pohybuje kolem půl milionu korun.

Kriminalita páchaná vůči fotbalistům vzrostla

Slavní fotbalisté a trenéři na půdě anglické Premier League už několik měsíců žijí ve strachu. Důvodem je zvýšená kriminalita vůči jejich osobám a také neskutečná troufalost neznámých zlodějů, kteří se neštítí absolutně ničeho. Moc dobře vědí, že jejich potenciální oběti tráví mnoho času na cestách. Své neskromné příbytky tím pádem nechávají téměř bez dozoru, čímž se pro lupiče stávají snadným cílem.

Hořkost návratu do zdevastovaného, prázdného domu za poslední měsíce poznalo už poměrně velké množství celebrit z prostředí profesionálního fotbalu. Za zmínku stojí například Alžířan Riyad Mahrez, Brazilec Fabinho a Angličan Delle Alli. Tato populární trojice různých národností přišla o značné množství peněz v hotovosti. Z místa činu pochopitelně zmizelo také cenné vybavení. Dohromady se jedná o škody v řádu několika desítek milionů korun. Není proto divu, že pohár trpělivosti několika účastníků nejslavnější fotbalové ligy světa přetekl.

Domácí mazlíčci se speciálním výcvikem

Zmínění fotbalisté se rozhodli investovat do zvýšení bezpečnosti svých luxusních sídel. Namísto nejnovějších bezpečnostních systémů však vložili důvěru do speciálně vycvičených živých tvorů. Bojoví psi za bezmála půl milionu korun skutečně nejsou žádní mazlíčci roztomilého vzezření. Pokud by se proti vám jeden z těchto čtyřnohých hlídačů rozběhl, srdeční tep se okamžitě zrychlí na dvojnásobek běžného tempa. Pořizování němých tváří za účelem ochrany osob a majetku se záhy stalo jakýmsi trendem. K jejich koupi se nakonec odhodlali také Mikel Arteta, Jack Wilshere, Jesse Lingard či Aaron Wan-Bissaka. Zloději si nyní určitě dobře rozmyslí, jestli zbytečně pokoušet štěstí.

Zdroj: The Sun

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *