23/04/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=73303086 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

O fotbalisty v sešívaném dresu je na evropské scéně ohromný zájem. Vedení klubu SK Slavia Praha však utnulo veškeré spekulace tím, že s nejcennějšími klenoty sestavy uzavřelo nové smlouvy.
“File:Vladimír Coufal, FCB-SLAVIA 30092018.jpg” by Tadeáš Bednarz is licensed under CC BY-SA 4.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti Tato fotografie je derivátem originálu

O fotbalisty v sešívaném dresu je na evropské scéně tradičně ohromný zájem. Během minulého léta se úřadující mistr české elitní soutěže rozloučil hned s několika členy základní sestavy a podobný scénář mohl klidně nastat i nyní. Vedení SK Slavia Praha však utnulo veškeré spekulace tím, že s nejcennějšími klenoty uzavřelo nové smlouvy. Pojďme si o každém důležitém hráči říci pár slov.

Ondřej Kolář

Pětadvacetiletý Ondřej Kolář je od svého příchodu v roce 2018 neodmyslitelnou jedničkou slávistického brankoviště. Odchovanec konkurenčního Slovanu Liberec a také několikanásobný mládežnický reprezentant se může pyšnit řadou týmových i individuálních úspěchů. Životopis ozdobil dvěma mistrovskými tituly a legendárního Petra Čecha překonal počtem vychytaných čistých kont v rámci jedné sezóny, čímž utvořil nový ligový rekord. Skvělé výkony předváděl na domácí i evropské scéně, kde zvládl eliminovat útočná esa světových kvalit včetně Lionela Messiho. Podle odborníků by mohl sympatický strážce svatyně klidně odejít do zahraničí, on se ale v polovině letošního února prodloužil na Slavii až do roku 2024 a je nadšený, že pokračuje v rozdělané práci.

Vladimír Coufal

Stojaté mediální vody před pár dny rozvířila zpráva, že se český fotbalový obránce Vladimír Coufal dostal do hledáčku několika klubů anglické Premier League. Eminentní zájem pak podle zákulisních zdrojů jevil především slavný West Ham United FC, s nímž se na přestupu poměrně nedávno dohodl Tomáš Souček. Jak na spekulace zareagovalo vedení Slavie? Velký šéf Jaroslav Tvrdík bez váhání připravil novou smlouvu a odvezl ji svému klíčovému hráči přímo na soustředění do Rakouska. Sedmadvacetiletý odchovanec ostravského Baníku si prodloužení úspěšné spolupráce až do roku 2024 nemohl vynachválit a dle svých vlastních slov udělá vše pro to, aby projevenou důvěru splatil. Pro sešívané barvy je schopen udělat naprosto cokoliv a rozloučí se s nimi jedině tehdy, pokud impulz přijde ze strany vrchnosti. Tím dal zahraničním celkům poměrně jasný signál, ať si nechají zajít chuť.

Jan Bořil

V průběhu zmíněného rakouského soustředění se Jaroslav Tvrdík nevydal pouze za Vladimírem Coufalem. Jeho pozornosti neunikl také kapitán Jan Bořil, jehož jméno se v posledních dnech skloňovalo v souvislosti s případným přestupem do řecké nejvyšší soutěže. Devětadvacetiletý odchovanec Mladé Boleslavi se ještě nikdy nepodíval za hranice naší země a vzhledem ke stoupajícímu věku šlo možná o jeho poslední šanci okusit fotbal v jiném prostředí. Trojnásobný mistr Fortuna ligy však veškeré ambice tohoto charakteru smetl ze stolu a s klubem SK Slavia Praha podepsal na další tři roky.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *