23/06/2024

By Jaroslav Appeltauer - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83638445 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Slovan Liberec přišel o opory, které prodal pražské Slavii. Opačným směrem následně putovala šestice hráčů formou hostování. Klub pod Ještědem si proto vysloužil pověst béčka sešívaných.
By Jaroslav Appeltauer – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha si navzdory úvodním předpokladům pojistila většinu klíčových hráčů, které navrch doplnila šikovnými nováčky. Za své pak vzala především tradiční přestupová trasa mezi Pražany a Slovanem Liberec. Do Edenu se přesunuli Michal Beran, Tomáš Malinský, Jan Kuchta a Ondřej Karafiát. Svému dvornímu obchodnímu partnerovi však sešívaní pochopitelně nezůstali nic dlužni, opačným směrem totiž poslali celkem šest hráčů formou hostování. Úvodní trojici odpadlíků jsme vám představili prostřednictvím jednoho z dřívějších článků. Nyní přicházejí na řadu ti, kteří se Pod Ještědem zabydlují začátkem srpna.

Mohamed Tijani

Po povedené sezóně ve službách druholigové Jihlavy se dostal do hledáčku obou pražských “S”. Mohamed Tijani měl zprvu velice blízko k přestupu do Sparty, nakonec ale neprošel lékařskou prohlídkou a o měsíc později už jej s otevřenou náručí vítal Jaroslav Tvrdík. Třiadvacetiletý rodák z Pobřeží slonoviny toho během jarního hostování bohužel moc nepředvedl, dostal šanci pouze ve dvou soutěžních zápasech. Většina sportovních komentátorů se proto divila, když SK Slavia Praha využila opci a urostlého stopera odkoupila. Afrického šikulu však vedení klubu vzápětí poslalo na hostování do Liberce, kde na něj pravděpodobně čeká základní sestava. Trenér Pavel Hoftych totiž po odchodu Ondřeje Karafiáta hledal středního obránce podobných kvalit.

Jusúf Hilál

Slavia odstartovala rakouské soustředění se čtyřmi útočníky – Stanislavem Teclem, Mickem van Burenem, Petarem Musou a Janem Kuchtou. Na soupisku úřadujícího mistra české nejvyšší soutěže se dle očekávání nevešel Abdalláh Júsuf Hilál, který už se nyní připravuje s Libercem. Sedmadvacetiletý rodák z Bahrajnu nenavázal na své dřívější výkony v barvách Bohemians, osudnou se mu stala především velice bídná produktivita. Dvě ligové branky jsou vzhledem k jeho hernímu postavení poměrně chabým příspěvkem. Uvidíme, jestli si pod Ještědem střelecky povede o něco lépe.

Jakub Hromada

Jdeme do finále. V pořadí šestým hráčem Slavie, který minimálně podzimní část soutěže odehraje za liberecký Slovan, je Jakub Hromada. Čtyřiadvacetiletý střední záložník pod Ještědem působil už během uplynulého jara, po skončení sezóny si jej ovšem sešívaní stáhli zpátky pod svá křídla. Slovenský šikula se však do kádru přetékajícího kvalitní konkurencí nedokázal prosadit ani napodruhé a protože si coby fotbalista Liberce vůbec nestěžoval, bere dočasný přesun na známou adresu jako rozumné východisko. Někdejší hráč Sampdorie, Senici či plzeňské Viktorie se dlouhodobě potýká se zdravotními komplikacemi, které jeho kariéru pokaždé přibrzdí ve chvíli, kdy se začíná slibně rozjíždět. Doufejme, že si rodák z Košic už veškerou smůlu vybral.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *