13/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83157930 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha vyhlíží další astronomickou sumu, jíž podpoří klubový rozpočet. Peníze ale pochopitelně nedostane zadarmo. Odejít do zahraničí může čtveřice stabilních členů základní jedenáctky.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha má za sebou vskutku povedený ročník. Obhájila mistrovský titul, skvělé výkony podávala na domácí i evropské scéně a navrch se jí podařilo dotáhnout přestup geniálního Tomáše Součka za rekordních 540 milionů korun. Dalších astronomických částek se mohou Sešívaní dočkat ještě před koncem letního přestupového období. Nebude to ovšem zadarmo. Zahraniční kluby si vyhlédly hned čtyři klíčové hráče, jejichž budoucnost se nyní velmi intenzivně řeší. Rýsuje se snad podobný scénář, ke kterému došlo po sezóně minulé? Tehdy totiž slávistické řady rovněž významně prořídly. Pojďme si společně říci, jaké spekulace v kuloárech často zaznívají.

Peter Olayinka

Nigerijský záložník Peter Olayinka byl v průběhu loňského léta úzce spojován s přestupem do Itálie. Nyní se minulost částečně opakuje, do hry ovšem namísto AS Řím vstupuje německý Stuttgart. Čtyřiadvacetiletý fotbalista se zkušenostmi z belgické, kyperské či albánské nejvyšší soutěže by teoreticky mohl odejít, případné dohodě ovšem brání příliš vysoká suma. SK Slavia Praha se svého rychlonohého šikuly vzdá za částku převyšující 250 milionů korun. To si tradiční účastník bundesligy, jehož stejně jako ostatní celky postihla koronavirová krize, zřejmě nemůže dovolit.

Vladimír Coufal

Sedmadvacetiletý Vladimír Coufal je na letním přestupovém trhu velice žádaným zbožím. Obránce a několikanásobný reprezentant údajně zaujal představitele West Hamu, kde se už předtím osvědčil další exslávista Tomáš Souček. Do souboje o českého šikulu však mohou promluvit i jiné anglické týmy jako například Southampton či Brighton. Odchovanec ostravské fotbalové školy by první zahraniční angažmá (navíc v nejlepší lize světa) jistě uvítal a ani vedení Sešívaných pravděpodobně nebude proti. Za rok by budoucnost krajního beka tak jako tak řešilo a mohlo by vinou končící smlouvy vyjít finančně naprázdno. Coufal podle portálu Transfermarkt.com stojí cca 53 milionů korun, odejít ale samozřejmě může i za daleko vyšší částku.

Lukáš Masopust

Slavia Praha by si na půdě anglického West Hamu mohla velice brzy založit vlastní kolonii. Kromě Tomáše Součka a Vladimíra Coufala totiž Kladiváře uchvátil také Lukáš Masopust. Dle některých tuzemských médií má sedmadvacetiletý záložník s bohatými reprezentačními zkušenostmi k účasti v Premier League dokonce ještě o krůček blíže než jeho týmový kolega. Rodák z Božejova odehrál vskutku povedenou sezónu, jíž okořenil šesti ligovými brankami. Slavia by tímto obchodem mohla vydělat až 200 milionů korun, přestože hráčova skutečná hodnota se podle portálu Transfermarkt.com pohybuje zhruba na hranici jedné třetiny.

Jan Bořil

Když už výprodej, tak pořádný. Družinu Jindřicha Trpišovského by podle posledních zpráv mohl opustit také zkušený kapitán Jan Bořil. Odchovanec mladoboleslavské fotbalové školy má zatím nulové zkušenosti se zahraničními soutěžemi (pokud samozřejmě nepočítáme evropské poháry). Na domácí scéně ovšem dlouhodobě předvádí kvalitní výkony, díky nimž si dokonce vybudoval pevné místo v národním týmu. Nyní o jeho služby projevili zájem v Řecku a bohatém Rusku. Devětadvacetiletý rodák z Nymburka už není nejmladší a moc dobře tuší, že další podobná nabídka se nemusí opakovat. Otázkou ale zůstává, jestli s vedením Slavie najde společnou řeč.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *