16/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha započala rozsáhlou likvidaci drahých zahraničních hráčů, přičemž ještě zdaleka nemusí být u konce. Připravili jsme si pro vás výčet dalších adeptů na brzký odchod.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha započala rozsáhlou likvidaci drahých zahraničních hráčů, přičemž ještě zdaleka nemusí být u konce. Tal Ben Chaim, Semih Kaya, Costa Nhamoinesu či Georges Mandjeck už další zápasy v rudém dresu bohužel (bohudík) nepřidají. Připravili jsme si pro vás výčet dalších horkých kandidátů na brzký odchod, o nichž se momentálně spekuluje.

Benjamin Tetteh

Budoucnost ghanského fotbalového útočníka Benjamina Tetteha je po dvou letech na Spartě opředena rouškou tajemství. Přestože má třiadvacetiletý rodák z metropole Accra stále platnou smlouvu, v kuloárech se o jeho přesunu do jiného klubu hovořilo už během zimní přestávky. Výkonnost talentovaného mladíka totiž značně kolísá. Jednou odvede perfektní práci, kdy zastíní většinu svých spoluhráčů, pak ale naprosto propadne a působí odevzdaně. Není divu, že s ním vedení letenského týmu není úplně spokojeno a pokud ze zahraničí přiletí adekvátní nabídka, osud Tetteha bude pravděpodobně zpečetěn.

Guélor Kanga

Devětadvacetiletý Guélor Kanga je další otevřenou kapitolou tohoto léta. Ačkoli odehrál velice kvalitní sezónu, ve které posbíral sedmnáct bodů za dvanáct branek a pět gólových asistencí, jeho pokračování na Letné nejspíš ztroskotá kvůli dohadům o nové smlouvě. Gabonský reprezentant údajně není spokojený s délkou nabízeného kontraktu a nelíbí se mu ani suma, jíž by si měl vydělat. Záleží tedy čistě na vedení Sparty, jestli vyslyší připomínky, nebo si zachová tvář tvrdého vyjednavače a neuhne ani o centimetr. Pokud však Kanga skutečně odejde, přijde tak družina Václava Kotala o cenného tvůrce hry a dost možná nejlepšího hráče uplynulého ročníku.

Florin Nita

Stárnoucí David Bičík sice před pár dny ukončil kariéru, i tak má ale AC Sparta Praha k dispozici zbytečně moc kvalitních brankářů, kteří by za jiných okolností pravidelně nastupovali v základní sestavě. Roli gólmanské jedničky pro sezónu 2019/2020 vykonával Milan Heča. Záda mu přitom kryl rumunský strážce svatyně Florin Nita. Právě třiatřicetiletý rodák z Bukurešti však na Letné nemá příliš dobré vyhlídky, protože pozice klubové dvojky pravděpodobně připadne slovenské posile Dominiku Holcovi. Leštění střídačky Nitovi vadilo už letos. Nedovedeme si proto představit, že by se vzhledem ke svému věku a bohaté profesní minulosti smířil s další nepříjemnou degradací.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *