25/04/2024

By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79731394 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Letní přestupové okénko sice ovlivnila koronavirová krize, nicméně zástupci anglické Premier League několik zajímavých transferů přeci jen dotáhli. A podle zahraničních webů ještě zdaleka nekončí.
By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Přestože letní přestupové okénko výrazně ovlivnila krize navazující na bezpečnostní opatření proti šíření nového koronaviru, několik zajímavých odchodů se během července přeci jen upeklo. Zejména někteří účastníci Premier League se navzdory absenci důležitých příjmů opravdu činili. Chelsea FC například ulovila skvělého německého útočníka Timo Wernera, zachráněný West Ham United FC si zas pojistil služby českého šikuly Tomáše Součka. Námluvy nicméně ještě zdaleka nekončí, podle zahraničních webů se na horké anglické půdě finalizují další velké přesuny.

Ferrán Torres

Manchester City FC přišel o nadvládu nad Anglií, jíž přenechal skvěle hrajícím svěřencům Jürgena Kloppa. Protože Liverpool zvítězil naprosto zaslouženě a navíc s výrazným náskokem, hodlá Pep Guardiola zapracovat na zkvalitnění stávajícího kádru Citizens. Klub se údajně motá kolem několika ofenzivních es, jeho pozornosti se těší hlavně devatenáctiletý Ferrán Torres. Šikovný Španěl už třetím rokem nastupuje za mateřskou Valencii a její zástupci moc dobře vědí, že brzy nastane zlomová chvíle, kdy o svůj talent přijdou. Netopýři z obchodu pochopitelně nevyjdou jako prohrávající. Klubová kasa si přilepší o 1,15 miliardy korun.

Kai Haverzt

Představitelé londýnské Chelsea dopředu avizovali, že během letošního přestupového období hodlají utratit nemalé peníze za nové tváře. Jak řekli, tak učinili. Ještě před propuknutím koronavirové pandemie se “Blues” dohodli na příchodu nizozemského fotbalisty Hakima Zyiecha. Dále pak dotáhli přestup čtyřiadvacetiletého Tima Wernera, o jehož služby projevilo zájem hned několik významných celků. Člověk by si pomyslel, že tato dvě jména Franku Lampardovi v kombinaci se stávající soupiskou bohatě postačí. Nenechte se ovšem mýlit. Někdejší záložník prahne po úspěších a proto by rád v dohledné době přivítal také klenot Bayeru Leverkusen.

Teprve jednadvacetiletý záložník Kai Havertz letos naskočil do třiceti bundesligových zápasů, které korunoval dvanácti brankami a šesti asistencemi. Dohromady už za mateřský klub v dospělácké kategorii odehrál skoro 120 ostrých duelů, což je vzhledem k jeho nízkému věku neskutečným počinem. Pokud to zástupci Chelsea FC, pochopitelně hráče nepřivedou zadarmo. Opačným směrem musejí poslat nejméně dvě miliardy korun.

Bertrand Traoré

Trojici mladíků, jejichž jména zahraniční tisk nejčastěji skloňuje v souvislosti s přesunem do Premier League, uzavírá čtyřiadvacetiletý Bertrand Traoré. Několikanásobný reprezentant Burkina Faso zaujal fotbalovou smetánku už jako malý chlapec. Nejprve si vyzkoušel přípravku nizozemského klubu AJ Auxerre, později okusil také prostředí londýnské Chelsea FC. Tam si však nedokázal uhájit pevné místo v sestavě dospělých a musel hledat štěstí jinde. Výraznou stopu zanechal v barvách Vitesse či Ajaxu, poslední tři roky ovšem válí za francouzský Olympique Lyon. I když by si setrvání na stejné adrese dokázal představit, během letního přestupového okénka se možná vrátí do Velké Británie. Enormní zájem projevil Leicester City, který je ochoten obětovat skoro 900 milionů korun.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *