19/07/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Přestože se zámořské profesionální soutěže postupně vrací na scénu, někteří sportovci řekli důrazné NE. Dont'a Hightower vynechá celou nadcházející sezónu NFL a rozhodně není sám.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Přestože se zámořské profesionální soutěže postupně vracejí na scénu, ne všichni sportovci s tímto rozvolňovacím trendem souhlasí. Kupříkladu populární hráč amerického fotbalu Dont’a Hightower vynechá celou nadcházející sezónu NFL – a rozhodně není sám. Hvězdného obránce klubu New England Patriots děsí koronavirová nákaza, která v mnoha zemích světa nabírá na síle.

Zdraví rodiny je pro oblíbeného sportovce přednější

Dont’a Hightower patří k dlouholetým oporám klubu New England Patriots, s nímž celkem třikrát oslavil mistrovský titul NFL. Ačkoli je jeho přínos pro úspěšný tým naprosto zásadní a nenahraditelný, na trávnících se během nadcházející sezóny bohužel neobjeví. Stopku mu nevystavila žádné zdravotní komplikace ani rozvázání smluvní spolupráce, nýbrž pandemie nového koronaviru. Třicetiletý obránce totiž není pouze fenomenálním sportovcem, ale také milujícím synem, snoubencem a v neposlední řadě otcem čerstvě narozeného potomka. Protože zdraví rodiny je důležitější než fotbal, 10. září bude první utkání nejslavnější ligy amerického fotbalu ledovat pouze coby divák u televizní obrazovky.

Nejen Hightower. Vedení NFL hlásí i další odpadlíky

Dva měsíce před startem nového ročníku NFL je jasné, že soutěž bude letos ochuzena o celou řadu hvězdných fotbalistů. Kromě Hightowera se k bojkotu rozhoupali také jeho spoluhráči z klubu New England Patriots Patrick Chung a Brandon Bolden. Ztráty hlásí také další tradiční účastník ligy. Kansas City se musí obejít Laurenta Duvernay-Tardifa. Všichni zmínění sportovci využili klauzule v kolektivní smlouvě mezi vedením NFL a hráčskou asociací, díky které nezůstanou po čas neplánovaného volna úplně bez příjmů. Jejich výdělky se sice stáhnout na úplné minimum, stále však půjde o mnohonásobně vyšší částku, než jakou si my, běžní smrtelníci, dokážeme vůbec představit pohromadě.

Zdroj: NBC Sports

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *