25/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

FC Viktoria Plzeň dotáhla přestup talentovaného rodáka z Pobřeží Slonoviny. Adriel Ba Loua podepsal smlouvu na tři roky, boj o pozici krajního záložníka v základní sestavě však nebude jednoduchý.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Očekávané se stalo skutečností. Čtyřiadvacetileté ofenzivní eso slezského klubu MFK Karviná oficiálně přestupuje do plzeňské Viktorie, kde jej čeká tradiční boj o mistrovský titul v kombinaci s jedinečnou atmosférou evropských pohárů. Co víc si může mladý fotbalista přát. Adriel Ba Loua se Západočechy podepsal smlouvu na tři roky a věří, že přispěje k dalšímu týmovému úspěchu. Samozřejmě jej ale nečeká lehký úkol, protože konkurence na postu křídelního záložníka je zde proklatě silná. S kým konkrétně se rodák z Pobřeží Slonoviny a zároveň druhý nejlepší nahrávač Fortuna ligy popere o základní sestavu? Na to se zaměříme v následujících řádcích.

Jan Kopic

Titul nejlepšího střelce Viktorie Plzeň si letos odnesl Michael Krmenčík, jemuž stačilo odehrát pouze podzimní část české nejvyšší soutěže. Po jeho odchodu do Belgie se klubového prvenství v počtu přesných zásahů ujal Jan Kopic. Třicetiletý krajní záložník nastřílel sedm ligových branek, které doplnil dvěma asistencemi. Trenér Adrián Guľa mu na jaře poskytl dostatek prostoru a dá se předpokládat, že ani v roce příštím se jeho pozice nezmění. Odchovanec klubu FK Humpolec totiž stále patří ke klíčovým hráčům.

Jan Kovařík

Poměrně často se na fotbalové trávníky dostává také dvaatřicetiletý Jan Kovařík, který navzdory stoupajícímu věku stále zvládá držet krok s mladšími spoluhráči. Dokáže vytvářet kvalitní a smysluplné přihrávky, často se rovněž stává exekutorem přímých kopů. Dá se říci, že svým způsobem nahradil miláčka západočeského publika Pavla Horvátha. Nesmírnou výhodou někdejšího hráče pražské Slavie či Jablonce je též univerzálnost. Dokáže si poradit prakticky s jakýmkoli úkolem, který mu trenér uloží. Ani během příštího ročníku by proto jeho role neměla slábnout.

Ondřej Mihálik

Třiadvacetiletý Ondřej Mihálik se k velkému překvapení plzeňských fanoušků nevrátil do kmenového klubu AZ Alkmaar. Namísto toho s Viktorkou podepsal smlouvu na tři roky. Talentovaný rodák z Jablonce nad Nisou díky dravosti a pracovitosti skvěle zapadá do herní koncepce slovenského kouče, přesto však letos dostával šanci většinou jen coby střídající hráč. Uvidíme, jestli se v nové sezóně pro střelce dvou důležitých ligových branek něco změní.

Joel Kayamba

Joel Ngandu Kayamba v sezóně 2019/2020 odehrál 23 ligových zápasů, které okořenil jednou brankou a třemi gólovými asistencemi. Přestože hlavní trenér Viktorie Plzeň v konžském záložníkovi vidí stejně jako jeho předchůdce Pavel Vrba obrovský potenciál, letos mu důvěru bohužel splatil velice bídnými osobními statistikami. Šanci na podzim pravděpodobně ještě dostane, nicméně pokud výrazně nepřidá, dokonce i Adrián Guľa s ním ztratí trpělivost.

Pavel Šulc

O základní sestavu klubu FC Viktoria Plzeň v neposlední řadě zabojuje také šikovný Pavel Šulc. Devatenáctiletý mladík má za sebou tři povedená hostování. Nejprve svůj talent rozvíjel v barvách jihlavské Vysočiny, podzimní fázi uplynulého ročníku strávil v Opavě a jaro odehrál za Dynamo České Budějovice. Takřka mateřský klub jeho výkony samozřejmě sledoval a po skončení soutěže si mládežnického reprezentanta stáhl pod svá křídla. Šulc na západě Čech absolvuje přípravu a uvidí se, jestli Adriána Guľu přesvědčí, že dozrál čas k první příležitosti v tamním Áčku.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *