13/04/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Nejslavnější hokejová liga světa vstoupila do fáze vyřazovacích bojů, několik českých hráčů ovšem zůstalo těsně před branami. Dlouhou pauzu možná přečkají v Extralize.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Dlouhé čekání je u konce. Play-off neslavnější hokejové ligy světa oficiálně odstartovalo, u čehož samozřejmě nesmí chybět několik českých zástupců. David Pastrňák, David Krejčí, Jakub Voráček, Petr Mrázek či David Rittich stále živí naděje na zisk prestižního Stanley Cupu a tím pádem mají o zábavu v následujících měsících postaráno. Zcela opačné stanovisko ovšem zaujímá trojice tuzemských hráčů, která do vyřazovacích bojů nepostoupila a dalších ostrých zápasů NHL se tak možná dočká až v roce příštím. Jak neplánovanou přestávku využít ku prospěchu věci? Ve hře je dočasný návrat k extraligovým kořenům.

Martin Frk

Letos se český útočník Martin Frk do povědomí fanoušků zapsal především díky dovednostním soutěžím, které se uskutečnily v lednu během Utkání hvězd AHL. Šestadvacetiletý kanonýr tehdy vypálil střelu o rychlosti 175,7 km/h, čímž překonal osm let starý rekord slovenského zadáka Zdena Cháry. Navzdory tomuto velkému úspěchu však v NHL kmenový hráč Los Angeles odehrál pouze sedmnáct zápasů se ziskem šesti branek a dvou asistencí. Odchovanec karlovarské hokejové školy má smlouvu ještě na dva roky, přesto však doufá, že mu vedení Kings dovolí nezvykle dlouhou přestávku vyplnit návratem do domácího prostředí. V případě kladné odezvy by si odkroutil extraligovou premiéru.

Filip Hronek

České hokejové fanoušky možná čeká opravdová lahůdka. Dvaadvacetiletý Filip Hronek letos posbíral úctyhodných jednatřicet kanadských bodů a stal se tak nejproduktivnějším obráncem základní části NHL. Přestože po individuální stránce rozhodně nezklamal, celý tým Detroit Red Wings zůstal výrazně za očekáváním a do play-off se bohužel neprobojoval. Několikanásobného reprezentanta by proto rádi uvítali v Hradci Králové, kde učinil své první hokejové krůčky. Sám hráč by se dočasné změně prostředí nebránil. Záleží jen na tom, jak se k nápadu postaví vedení Red Wings.

Filip Zadina

U Detroitu ještě na malou chvíli zůstaneme. Červené křídlo na hrudníku totiž v posledním ročníku NHL nosil také útočník Filip Zadina. Odehrál osmadvacet zápasů, z nichž si odnesl patnáct kanadských bodů. Šestka předloňského draftu se pomalu začíná dostávat do formy a nebýt koronavirové přestávky, zvládla by toho ještě mnohem více. Takhle ovšem musí vymyslet, jak nechtěnou pauzu efektivně využít. Nabízí se opětovný start v Extralize, kde se o slovo hlásí především mateřské Pardubice. Mládežnický reprezentant by však mohl zamířit také k třineckým Ocelářům, které v roli asistenta trénuje jeho otec Marek.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *