22/05/2024

"File:José Mourinho 17.jpg" by Светлана Бекетова is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli nyní portugalský fotbalový trenér José Mourinho působí v Tottenhamu, vyhazov z Manchesteru United FC mu zřejmě stále leží v žaludku. Do svého bývalého zaměstnavatele často trefuje.
“File:José Mourinho 17.jpg” by Светлана Бекетова is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Portugalský fotbalový trenér José Mourinho nikdy nechodil pro ostrá slova příliš daleko. Tentokrát se jeho pozornosti dostalo někdejšímu zaměstnavateli, s nímž se před dvěma lety ve zlém rozloučil. Manchester United FC po vedením Ole Gunnara Solskjaera senzačně zachránil sezónu a uhrál konečné třetí místo v tabulce Premier League, přestože na podzim by se k tomuto scénáři nepřikláněl ani ten nejoptimističtější fanoušek “Rudých ďáblů”. Lodivod konkurenčního Tottenhamu Hotspurs míní, že za renesancí United stojí především nezvyklý počet zahrávaných pokutových kopů.

Vzestup Manchesteru United provází kontroverze

Manchester United FC vstal doslova z mrtvých, když po skončení koronavirové přestávky naskočil na vítěznou vlnu a nevnímaje výsledky z podzimní části se tabulkou anglické Premier League sunul neustále kupředu. Sezónu zakončil na příjemné třetí příčce, díky níž se kvalifikoval do prestižní Ligy mistrů. Co stojí za nebývalým vzestupem Rudých ďáblů? Pod úspěchem se nepochybně podepsal hlavně fenomenální záložník Bruno Fernandes, jehož osm branek a sedm gólových asistencí během čtrnácti odehraných zápasů mělo na klubovou produktivitu naprosto zásadní vliv. Hodně také pomohlo, že si pětadvacetiletý Portugalec herně sedl s Paulem Pogbou. Zlí jazykové ovšem tvrdí, že k renesanci United přispěl také nově zavedený systém videa.

Svěřenci Ole Gunnara Solskjaera v lize zahrávali celkem čtrnáct pokutových kopů, což se žádnému jinému týmu nepoštěstilo. Tomuto abnormálně vysokému číslu se přiblížili snad jen městští rivalové, kteří v konečné tabulce brali ještě o stupeň lepší umístění. Není se tedy čemu divit, že fotbaloví fanoušci i někteří konkurenti hledají vysvětlení překvapivého obrození v příchylnosti rozhodčích a United vtipně přejmenovali na VARchester. Olej do ohně přilil také populární kouč José Mourinho, jehož služeb momentálně využívá vedení klubu Tottenham Hotspurs FC.

Pochvala i pokárání pro Bruna Fernandese v jediném souvětí

Sedmapadesátiletý trenér se pro portugalský Record rozpovídal o uplynulém ročníku a samozřejmě si neodpustil rýpanec do bývalého zaměstnavatele. Jak jistě víte, José Mourinho vedl Manchester United FC po dobu dvou let a kvůli neuspokojivým výsledkům jeho angažmá předčasně skončilo, což dodnes vnímá jako křivdu. The Special One nejprve vysekl poklonu svému krajanovi Bruno Fernandesovi, jehož přítomnost jednoznačně zlepšila herní projev celého týmu. Hned vzápětí ovšem dodal, že se záložníkova síla projevila zejména při exekuci pokutových kopů, jichž prý během sezóny zahrával asi dvacet. Kouč tím chtěl samozřejmě s nadsázkou upozornit na vysoký počet penalt ve prospěch Rudých ďáblů, protože Fernandes jich ve skutečnosti zahrál pouze šest.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *