16/07/2024

By Frankie Fouganthin - Own work, CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=25226581 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zlatan Ibrahimović vzdoruje přírodním zákonům. Přestože už není nejmladší, na trávnících stále předvádí působivé výkony. Ve středu výrazně přispěl k výhře AC Milán a poté sám sebe tradičně vychválil.
By Frankie Fouganthin – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Fenomenální Zlatan Ibrahimović vzdoruje přírodním zákonům a přestože se pomalu blíží k magické hranici čtyřiceti let, stále patří k nejlepším útočníkům planety. Jeho opětovné angažmá v italském AC Milán to ostatně jenom potvrzuje. Rossoneri po skončení koronavirové přestávky nastoupili do dvanácti ostrých zápasů a ještě ani jednou neprohráli, přičemž právě faktor švédského kanonýra hraje v nenadálém zlepšení herní kvality celého týmu zásadní roli. Zkušený fotbalista ovládl středeční duel proti Sampdorii dvěma brankami a jednou asistencí, během následného rozhovoru pak tradičně nešetřil sebechválou. Ačkoli někteří zlí jazykové říkají, že je na vrcholnou úroveň příliš starý, on se prý teprve rozehřívá.

AC Milán částečně odčinilo nepovedený start sezóny

Fotbalisté AC Milán si středečním vítězstvím 4:1 nad tápající Sampdorií zajistili šesté místo v domácí nejvyšší soutěži, přestože do konce tohoto ročníku zbývá odehrát ještě jedno ligové kolo. Vzhledem k rozsáhlým bodovým rozdílům mezi pátou až sedmou příčkou však neexistuje způsob, jakým by se finální pořadí změnilo. Jistou účast v předkole Evropské ligy považují představitelé tradičního italského celku za úspěch, protože ještě v listopadu se zdálo, že sezónu zakončí hluboko ve spodních patrech tabulky.

Co stojí za náhlým vzestupem Rossoneri? Švédský útočník Zlatan Ibrahimović má pochopitelně jasno. Jeho deset soutěžních branek v devatenácti ostrých startech ostatně hovoří za vše. Od svého lednového návratu do Itálie odvádí stárnoucí kanonýr famózní výkony, jimiž se doslova vymyká přírodním zákonům. Výše zmíněné utkání se Sampdorií ovlivnil dvěma góly a jednou asistencí, klub hlavně jeho zásluhou po skončení koronavirové přestávky ještě neprohrál. Když se novináři po předposledním ligovém duelu někdejší opory Interu Milán, Los Angleles Galaxy, Barcelony či PSG zeptali, jaké triky používá proti stárnutí, odpověděl tak nějak po svém.

Podivuhodný případ Zlatana Ibrahimoviće

Osmatřicetiletý rodák ze švédského Malmö prý od lidí často slýchá, že už je příliš starý a unavený. On se ale přitom teprve rozehřívá. Sám sebe připodobnil k filmové postavě Benjamina Buttona, jíž ztvárnil idol dívčích srdcí Brad Pitt. Snímek z roku 2009 pojednává o muži, který se narodí jako stařík a na rozdíl od svého okolí postupně mládne. Rozdíl mezi Buttonem a Zlatanem Ibrahimovićem je pak pouze v tom, že populární fotbalista zůstane mladý navždy. Zkušený útočník následně pochválil fungování celého týmu a nevylučuje, že s AC Milán prodlouží smlouvu o další jeden rok, ačkoli ještě před pár týdny hovořil jinak.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *