24/06/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83160163 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Úřadujícího českého mistra nejspíš čekají další obrovské ztráty. Představitelé klubu SK Slavia Praha se teprve nedávno oficiálně rozloučili s geniálním záložníkem Tomášem Součkem, jehož hostování proměnil anglický West Ham United FC v oficiální přestup. Aby toho nebylo málo, Kladiváři údajně stojí ještě o dva další borce, kteří doposud nastupovali pod trenérskou taktovkou Jindřicha Trpišovského. Ačkoli se slávističtí hlavouni Vladimíra Coufala ani Lukáše Masopusta nechtějí vzdát bez boje, budou to mít opravdu těžké. Konkrétní nabídka z nejslavnější fotbalové ligy světa se totiž jednoduše neodmítá. Kdyby se transfery povedlo dotáhnout do zdárného konce, dal by se pražský celek s trochou nadsázky považovat za přípravný tábor Premier League.

Tomáš Souček ohromil, jeho cestou mohou napodobit další

Když pětadvacetiletý záložník Tomáš Souček odcházel na hostování do anglického klubu West Ham United FC, prvotní radost v očích některých fanoušků převážila skepse. Vždyť čím by asi tak mohl rodák z Havlíčkova Brodu obohatit nejlepší ligu světa? Dlouholetý mozek pražské Slavie se ovšem velmi rychle adaptoval na ostrovní styl fotbalu a samozřejmě i s ním spojenou vyšší herní kvalitu, naběhal neskutečné množství kilometrů a dokázal vsítit dokonce i první tři branky. Hlavně jeho zásluhou se Kladiváři udrželi v elitním uskupení, což si tamní představitelé velmi dobře uvědomují. Ihned po skončení ročníku 2019/2020 se původní hostování proměnilo v definitivní přestup, který zároveň přepsal dějiny české nejvyšší soutěže. Celkem 540 milionů korun totiž za hráče z našich končin dosud nikdo nezaplatil.

Ačkoli příběh Tomáše Součka vyráží dech a působí jedinečně, v kuloárech se aktuálně hovoří o dalších možných transakcích mezi stejnými obchodními partnery. David Moyes, hlavní trenér Kladivářů, podle britských deníků hodně stojí o další důležité články sešívané sestavy. Na první místo v seznamu vysněných posil prý zařadil sedmadvacetiletého Vladimíra Coufala, který zaujal nejen na klubové scéně, ale také svými výkony v reprezentačním dresu. Slavia může prodejem svého pravého obránce získat klidně až 120 milionů korun, čímž by jen potvrdila pověst geniálního vyjednavače. Navíc se nemusí nutně dohodnout jen s West Hamem. Odchovance ostravské fotbalové školy totiž údajně lákají i další účastníci Premier League z vyšších pater tabulky.

Nemusíme zdůrazňovat, že odchod Vladimíra Coufala by byl pro Jindřicha Trpišovského opravdu citelnou ztrátou. Mokvající rána však může bolet klidně i víc. Kladiváři si totiž v Edenu údajně vyhlédli ještě Lukáše Masopusta. Sedmadvacetiletý záložník má za sebou další kvalitní sezónu, kdy Slavii zásadně pomohl k mistrovskému titulu a stejně jako kolega Coufal si parádně vedl také v barvách národního týmu.

West Ham lovil také v ženském fotbalovém prostředí

West Ham United FC s pražským klubem obchoduje často a rád. Nedávno podepsal Tomáše Součka, nyní si vyhlédl Coufala s Masopustem, kromě toho ovšem lovil i ve vodách opačného pohlaví. Londýnský celek před časem posílila čtyřiadvacetiletá útočnice Kateřina Svitková, která se dokonce stala úplně první českou fotbalistkou v Anglii. Na trase mezi dvěma hlavními městy je nyní zkrátka pekelně živo.

Zdroj: Independent.co.uk

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *