22/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=79924298 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace proplouvá specifickým podzimem v takřka bojových podmínkách, kdy se situace mění každou vteřinou. Krátce před listopadovým srazem hlásí trenér Šilhavý několik odpadlíků.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zdravotní neduhy v prostředí profesionálního sportu přicházejí bez ohlášení a bohužel dokáží nepříznivě ovlivnit konkurenceschopnost některých národních týmů. Mezi klasickými omluvenkami si letos zvláštní postavení vybudoval nevyzpytatelný koronavirus, kvůli němuž jsou hráči i členové realizačních štábů pravidelně testováni. Své o tom ví například česká fotbalová reprezentace, která nevšedním a velmi specifickým podzimem proplouvá v bojových podmínkách. Trenér Jaroslav Šilhavý musel zatím každý měsíc narychlo zasahovat do nominace a jinak tomu pochopitelně není ani v listopadu. Bezprostředně před přátelským zápasem proti Německu hlásí zkušený lodivod několik odpadlíků.

Ondřej Kolář

Česká fotbalová reprezentace zhruba před měsícem oznámila, že z nominace pro říjnová mezinárodní utkání vypadávají gólmani Jiří Pavlenka a Ondřej Kolář. Zatímco prvně zmíněnému nedovolila vycestovat přísná bezpečnostní pravidla německé spolkové země, v níž aktuálně působí, slávistického strážce svatyně vyřadilo zranění. Nyní jsme svědky takřka shodné situace, kdy šestadvacetiletý odchovanec libereckého Slovanu zůstává zaparkovaný v útrobách pražského Edenu, aby doléčil blíže nespecifikovanou bolístku. Absence klíčové postavy úřadujícího šampiona tuzemské nejvyšší soutěže nepředstavuje pro národní tým žádnou výraznější komplikaci, doposud totiž odchytal jediný zápas. Namísto něj trenér dodatečně povolal tradičního náhradníka Tomáše Koubka.

Filip Nguyen

U zneschopněných brankářů ještě na malou chvíli zůstaneme. Původní plány reprezentačního kouče Šilhavého narušil také liberecký Filip Nguyen, který už minulý týden prostřednictvím sociálních sítí otevřeně prohlásil, že před evropskými poháry absolvoval pravidelné koronavirové testování s pozitivním výsledkem. Dlužno dodat, že osmadvacetiletý fotbalista česko-vietnamského původu nebyl jediným členem Slovanu, jehož zákeřný virus dočasně vyřadil ze hry. Pavel Hoftych musel hodně improvizovat, což se na kvalitě herního projevu proti výrazně zkušenějšímu soupeři bohužel podepsalo. Ale zpět k národnímu týmu. Pozice gólmanské trojky samozřejmě nezůstane prázdná, převezme ji další netradiční reprezentant Aleš Mandous.

Petr Ševčík

S národním týmem kromě výše zmíněného Ondřeje Koláře neodcestoval ještě jeden zástupce sešívaných. Šestadvacetiletý záložník Petr Ševčík se rovněž necítí zdravotně v pořádku, takže listopadovou reprezentační přestávku využije k doléčení konkrétně nezveřejněných obtíží. Namísto rodáka z nevelké jesenické vesničky Supíkovice povolal Jaroslav Šilhavý náhradu více než adekvátní. Václav Černý, který po letech trápení v nizozemské nejvyšší soutěži znovu exceluje, se v národních barvách jistě neztratí.

Ondřej Čelůstka

Počítat pro nadcházející reprezentační akci se středním obráncem, který působí na Letné, je v současné době takřka nadlidský úkol. Družinu Václava Kotala během podzimní fáze sužují vleklé zdravotní komplikace, jejichž přičiněním se zejména defenzivní linie stále nezformovala do své ideální podoby. Talentovaný Dávid Hancko se na fotbalové trávníky oficiálně vrátil teprve před týdnem, Dominik Plechatý rovněž nějaký čas nehrál. Závažné zranění kolene začátkem září vyřadilo Lukáše Štětinu a marodku nakonec doplnil také zkušený Ondřej Čelůstka, jehož pozvánka do národního týmu tudíž propadla. Šanci proto dostane Václav Jemelka.

David Pavelka

Jméno posledního odpadlíka ohlásila česká fotbalová reprezentace během pondělního odpoledne. Pozitivní test bezprostředně před ukončením preventivní karantény celého mužstva zapříčinil, že se David Pavelka musel pakovat. Devětadvacetiletý defenzivní záložník a momentálně též letenská alternativa za zraněné stopery se na obnovenou premiéru po roční odmlce neskutečně těšil, jak ale sám trefně komentoval, koronavirus se bohužel postavil do opozice. „Těšil jsem se, že si po více jak roce opět zahraju za český národní tým, ale testy byly bohužel proti. Mrzí mě to, cítím se naprosto zdravý, ale nedá se nic dělat,“ povzdechl si fotbalista skrze Instagram.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *