22/05/2024

Zdroj fotografie: Pexels.com

Česká hokejová Extraliga před startem sezóny přivítala několik hvězdných navrátilců. Početnou skvadru zkušených borců může brzy doplnit také Vladimír Sobotka, jehož fanoušci spojují s několika kluby.
Zdroj fotografie: Pexels.com

Bezprostředně před startem sezóny 2020/2021 přivítalo české hokejové prostředí několik hvězdných navrátilců. Početnou skvadru zkušených borců může brzy doplnit také Vladimír Sobotka, jehož dlouholeté působení v zámořské NHL definitivně skončilo a poměrně rychle vychladla i připravovaná spolupráce na území Švýcarska. Jméno několikanásobného reprezentanta fanoušci spojují hned s několika tuzemskými kluby. Pojďme si společně projít ty nejzajímavější domněnky, které aktuálně kolují internetem.

HC Dynamo Pardubice

Hokejové Pardubice procházejí krizí, která se hluboce podepisuje na jejich výkonech i průběžném umístění v tabulce Extraligy. Bilance jednoho vítězství po prodloužení a pěti porážek opravdu není důvodem k oslavám, což si vedení klubu pochopitelně uvědomuje. Majitel Petr Dědek prostřednictvím sociálních sítí naznačil, že vize nového Dynama vyžaduje takřka kompletní přebudování stávajícího kádru. Zatím však šestačtyřicetiletý podnikatel hlásí pouze ztráty. Kariéru ukončila živoucí legenda s tváří Tomáše Rolinka, dalším typologicky podobným dříčem Perníkáři momentálně nedisponují. Vzniklou trhlinu v sestavě může vyplnit například Vladimír Sobotka, jehož příchod je mezi fanoušky i sportovními novináři dlouhodobě avizován. Uvidíme, jestli se spekulace promítnou do reality.

HC Slavia Praha

Vladimír Sobotka je kovaným odchovancem klubu HC Slavia Praha, který aktuálně hraje “pouze” druhou hokejovou soutěž u nás, netají se ovšem postupovými ambicemi. Zpáteční jízdenku mezi českou elitu pomáhají vybojovat veteráni jako Jaroslav Bednář, Jan Novák, Petr Vampola, Jiří Doležal nebo Marek Tomica. K této plejádě zkušených hvězd by třiatřicetiletý útočník nepochybně skvěle zapadl. Záleží ale na tom, jestli Chance liga v jeho očích představuje dostatečnou výzvu. Přechod z nejslavnější hokejové ligy světa do nižších pater Česka přeci jenom nezní příliš lákavě ani realisticky. Milovníci sci-fi nicméně mohou alespoň tajně doufat.

HC Kometa Brno

Když National Hockey League před dvěma lety opouštěl Tomáš Plekanec, střídavě se pohyboval mezi mateřským Kladnem a Kometou Brno. Obdobným způsobem by mohl návrat do České republiky pojmout také Vladimír Sobotka, jehož jméno prý na seznamu potenciálních posil trenéra a zároveň majitele Libora Zábranského opravdu figuruje. Moravský klub každoročně platí za horkého kandidáta na titul extraligového šampiona, letos ale zatím s výsledky rozhodně nemůže být spokojený. Ve čtyřech odehraných zápasech získal pouze dva body, což není příliš komfortní startovní pozice. Někdejší ofenzivní eso Bostonu Bruins, St. Louis Blues nebo Buffala Sabres by do sestavy určitě zapadlo.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *