02/05/2024
Dakar

Zdroj: Pixabay.com

Portugalský motocyklista tragicky skonal v sedmé etapě Rallye Dakar. Jeho smrt zdrtila organizátory i závodníky.

V sedmé etapě Rallye Dakar došlo k obrovské tragédii. Čtyřicetiletý portugalský motocyklista nešikovně spadl na 276. kilometru rychlostní zkoušky, načež podlehl vážným zraněním. Lékaři už mu nedokázali pomoci. Smrt na Dakaru otřásla závodníky i samotnými organizátory závodu. Ti etapu následně zrušili.

Portugalec jel svůj třináctý závod

Paulo Goncalves patřil k tradičním účastníkům populární Rallye Dakar. Letos se přihlásil ke svému třináctému startu, který se mu bohužel stal osudným. Během rychlostní zkoušky sedmé etapy nezvládl řízení a nekontrolovatelně spadl.

Záchranáři jej našli v bezvědomí a okamžitě zahájili oživovací práce. Během transportu vrtulníkem do nemocnice však bylo jasné, že tento příběh neskončí šťastně. Goncalves v lékařském zařízení tragicky skonal. Smrt na Dakaru zasáhla závodníky i organizátory celé akce. Ti po dohodě s ostatními účastníky sedmou etapu zrušili.

Úspěchy Paula Goncalvese

Portugalský motocyklista se na Dakaru hned třikrát radoval z etapového prvenství. Čtyřikrát skončil v první desítce konečného pořadí, v roce 2015 si dojel pro celkové druhé místo. Letos mu podobně ohromující výsledek nebyl přán, v průběžném pořadí zaujímal až 46. příčku.

Bohužel nešlo o ojedinělou tragédii v rámci populárních závodů. Smrt na Dakaru si přišla už pro 25 obětí, poslední tři roky se však obešly bez smutku.