24/06/2024

"File:Jiri Paroubek and Jaroslav Tvrdik 2009.JPG" by Petr Šmerkl is licensed under CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7767716 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Pozitivní test na koronavirus možná zamává s podobou české fotbalové reprezentace. SK Slavia Praha zvažuje stažení všech osmi hráčů. Jaroslav Tvrdík prostřednictvím Twitteru sdělil, že situaci řeší.
By Petr Šmerkl – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Představitelé úřadujícího mistra české nejvyšší soutěží se při ohlášení hráčské nominace na nadcházející reprezentační akci dmuli pýchou. Kádr totiž z drtivé většiny tvoří právě fotbalisté klubu SK Slavia Praha. Kvalitní základna se však s přihlédnutím k aktuální situaci proměnila v dosti zásadní nevýhodu. Zástupci národního mužstva totiž potvrdili spekulace, že jeden ze členů realizačního týmu prodělal pozitivní test na koronavirus. Jaroslav Tvrdík se před extrémně důležitým play-off o Ligu mistrů logicky obává, že jednoduše nebude mít koho nasadit. Prostřednictvím Twitteru potvrdil odpolední jednání s FAČR. Fanoušci volají po stáhnutí všech osmi klíčových hráčů.

Pozitivní test na koronavirus může zásadně narušit plány

Podle informací deníku iSport.cz se v národním týmu bezprostředně před odletem na Slovensko, kde dojde k zahájení Ligy národů, objevil koronavirus. Zprávu následně nepřímo potvrdil i předseda představenstva klubu SK Slavia Praha, který prostřednictvím Twitteru sdělil, že odpoledne plánuje schůzku s vedením FAČR. Okamžité reakci Jaroslava Tvrdíka se nelze divit, muselo mu z pochopitelných důvodů pořádně zamrazit v zádech. Kádr české fotbalové reprezentace totiž z většiny tvoří právě někdejší a současní hráči sešívaných. Jaroslav Šilhavý mimo jiné povolal Ondřeje Koláře, Davida Hovorku, Vladimíra Coufala, Jana Bořila, Ondřeje Kúdelu, Lukáše Masopusta, Petra Ševčíka a Lukáše Provoda.

Pokud by teoreticky došlo k rozšíření nákazy (dosud prý testy nejčernější scénáře naštěstí nepotvrdily), mohou Pražané nadcházející play-off o účast v základní skupině Ligy mistrů rovnou zabalit. Ačkoli trenér Jindřich Trpišovský disponuje dostatečně rozsáhlým kádrem, bez klíčových opor by boj o evropské poháry bohužel postrádal smysl. Logicky proto hrozí stažení všech hráčů, které Slavia pro reprezentační akci uvolnila. Fanoušci by tuto variantu podle prvních reakcí vítali.

Slavia může utrpět nejvíce, následuje ji plzeňská Viktoria

Pokud se detailně podíváme na všechny “povolávací rozkazy” do národního týmu, zjistíme, že SK Slavia Praha může propuknutím nákazy ztratit jednoznačně nejvíce. Všechny klíčové hráče totiž potřebuje zdravé už za tři týdny. Podobně na tom je i plzeňská Viktoria, jejíž poslední šance na účast v evropských pohárech nastane jen o pár dnů později. O něco klidněji se naopak musejí cítit zástupci pražské Sparty, protože i když do národního týmu poslali Adama Hložka, Bořka Dočkala a Ondřeje Čelůstku, základní skupina Evropské ligy startuje až koncem října a v domácí soutěži by toto hvězdné trio určitě dokázali dočasně nahradit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *