19/06/2024

"File:Lionel Messi 20180626.jpg" od Кирилл Венедиктов je licencován pod CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Lionela Messiho by si v barvách svého oblíbeného týmu dokázal představit každý. Skalní fanoušek Stuttgartu však začal konat. Uspořádal veřejnou sbírku s cílem hvězdného Argentince vyplatit.
“File:Lionel Messi 20180626.jpg” by Кирилл Венедиктов is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Lionela Messiho by si v barvách svého oblíbeného týmu dokázal představit asi každý. Když však na veřejnost prosáklo, že hvězdný útočník skutečně touží opustit Barcelonu a aktivně se shání po novém zaměstnavateli, začaly fantastické scénáře najednou dostávat reálné obrysy. Ačkoli si několikanásobného světového rekordmana vzhledem k astronomickému platu a neméně vysoké výstupní klauzuli pochopitelně mohou dovolit jen “vyvolení”, skalního fanouška německého Stuttgartu tyto nepatrné detaily neodradily. Rozhodl se proto uspořádat sbírku, jejíž výtěžek má klubu pomoci fenomenálního Argentince vyplatit.

Zajímavý nápad okamžitě získal mediální i veřejnou podporu

Že je anglický Manchester City v závodech, kde vítěznou trofej představuje Lionel Messi, hlavním favoritem? Nenechte se mýlit, do akce se totiž zapojil nový a vcelku nečekaný hráč. Německý fotbalový klub VfB Stuttgart sice teprve letos pronikl zpátky do elitní Bundesligy, tamní fanoušci se však netají smělými plány do budoucna a jeden z nich dokonce na dálku rozehrál šachovou partii s katalánskou Barcelonou. Konkrétně se pokusí nashromáždit dostatek finančních prostředků, aby hvězdného Argentince lačnícího po změně prostředí vyplatil.

Pro člověka, který se neřadí mezi zámožné podnikatele s volnými miliony na bankovních účtech, je oněch 700 milionů eur pochopitelně příliš velkým soustem. Tim Artmann však neskládá zbraně, naopak se rozhodl zapojit další jemu podobné fantasty prostřednictvím veřejné sbírky. Fandové Stuttgartu se netradiční iniciativy překvapivě chytili a navzdory koronavirové krizi už nasbírali přibližně tři tisíce eur, což vpravdě není špatný začátek, nicméně do finální částky ještě hodně zbývá. Artmann se při zakládání sbírky navíc nechal trošku unést a cílovou sumu navýšil o dalších 200 milionů eur, aby jej další zájemci dokázali přeplatit.

Utržené peníze budou použity na dobrou věc

Ačkoli je veřejná sbírka jako prostředek k získání historicky nejlepšího fotbalisty planety poměrně zajímavou a naprosto revoluční metodou, na 99,99 % se cílové částky nepodaří dosáhnout ani v termínu, ani s odstupem několika let. S takovým scénářem Tim Artmann samozřejmě počítá, takže dopředu oznámil, jak s utrženými penězi hodlá naložit. Celá částka prý poputuje na charitu a když už nepřivede Messiho, pomůže alespoň dobré věci.

Zdroj: uk.gofundme.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *