23/05/2024

By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=89611256 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český fotbalový útočník Patrik Schick se po měsících nejistoty dočkal vytoužené půdy pod nohama. Ohlášení nové posily Bayeru Leverkusen je podle zahraničních médií už jen formalitou.
By Steffen Prößdorf, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Český fotbalový útočník Patrik Schick se po několika měsících nejistoty a takřka nekonečného dohadování dočkal vytoužené půdy pod nohama. Ačkoli se jeho další přestupní stanicí nestane Lipsko, jemuž naposledy coby hostující hráč pomohl deseti ligovými brankami, fanoušci německé Bundesligy nemusí smutnit. Údajně se totiž oficiálně dohodl s klubem Bayer Leverkusen, zbývá už jen absolvovat lékařskou prohlídku. Veřejné oznámení nové posily je podle zahraničních médií pouhou formalitou.

Návrat do AS Řím se nekoná, německá Bundesliga nakonec zvítězila

Přestože patová situace kolem čtyřiadvacetiletého útočníka Patrika Schicka vypadala poměrně dlouhou dobu naprosto beznadějně, v posledních dnech došlo až k nečekaně rychlému obratu. Během pondělí nás zahraniční média informovala, že AS Řím našel společnou řeč s německým klube Bayer Leverkusen, jemuž na rozdíl od konkurenčního Lipska nedělalo problém splnit požadované finanční podmínky. Českého reprezentanta údajně vyvážil sedmadvaceti miliony euro, což je v přepočtu na naši měnu asi 711 milionů korun. V pořadí pátý tým uplynulého ročníku Bundesligy si nyní podobné investice může dovolit. Ohromné peníze totiž vydělá prodejem Kevina Vollanda a talentovaného Kaie Havertze. Dohromady by měl utržit přibližně 2,5 miliardy korun.

Podpisu smlouvy brání nařízená karanténa

AKTUALIZOVÁNO: Patrik Schick se měl tento čtvrtek odpojit od národního týmu a následně odletět do Německa na tradiční lékařskou prohlídku, která je zároveň poslední překážkou v cestě za podpisem hráčské smlouvy. Tyto plány však zásadně narušila nařízená karanténa kvůli pozitivnímu případu nového koronaviru v realizačním týmu české reprezentace. Kdy tedy odchovanec pražské Sparty oficiálně posílí Bayer Leverkusen, není jasné. Oba nadcházející přátelské zápasy Ligy národů každopádně vynechá.

Zdroj: Goal.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *