19/07/2024

"File:Jiri Paroubek and Jaroslav Tvrdik 2009.JPG" by Petr Šmerkl is licensed under CC BY-SA 3.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=7767716 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha netrpělivě vyhlíží moment, kdy se život vrátí do starých kolejí. Protože chce zároveň inspirovat, Jaroslav Tvrdík prostřednictvím sociálních sítí sdělil, že se celý klub nechá očkovat.
By Petr Šmerkl – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

SK Slavia Praha stejně jako všichni občané České republiky netrpělivě vyhlíží moment, kdy se život opětovně vrátí do starých kolejí. Protože jí už nepopsatelně schází divácká kulisa a fanoušky chce zároveň inspirovat, předseda klubového představenstva Jaroslav Tvrdík prostřednictvím sociálních sítí sdělil, že se všichni členové sešívané mašiny na úspěchy nechají dobrovolně očkovat proti zákeřnému koronaviru. Samozřejmě však dají nejprve přednost zdravotníkům, seniorům a dalším rizikovým skupinám.

Sešívaní vidí světlo na konci tunelu, které představuje vakcína

Úřadující mistr české nejvyšší soutěže nebere koronavirovou infekci na lehkou váhu a protože chce jít veřejnosti příkladem, upíná se ke spásné myšlence vakcinace. Jak prostřednictvím sociální sítě Twitter uvedl předseda slávistického představenstva Jaroslav Tvrdík, očkování se dobrovolně podrobí všichni členové klubového vedení, realizačního štábu a dokonce také samotní fotbalisté. Společně totiž věří, že jiná cesta k normálnímu životu neexistuje. Zároveň ovšem samozřejmě počkají na vhodný okamžik, který nastane až po důkladném proočkování rizikových skupin a zdravotníků. „Vedení SK Slavia Praha, její realizační tým a všichni hráči A-týmu se nechají očkovat proti Covidu hned, jak to bude možné. Věříme, že toto je cesta k normálnímu životu, plným stadionům a chceme jít příkladem,“ uvedl dvaapadesátiletý funkcionář.

Tvrdík byl od začátku zastáncem protiepidemických opatření

Jaroslav Tvrdík se od samého počátku koronavirové pandemie řadí mezi slavné osobnosti, které vnímají nebezpečnost situace. Když masivně narůstal počet nově nakažených a souběžně s tím se pochopitelně zvyšovalo také množství hospitalizovaných, fanoušky úpěnlivě vyzýval k dodržování bezpečnostních pravidel. „Jsem šéfem fotbalové Slavie. Věřím, že mi naši fanoušci věří. Nacházíme se v bezprecedentní situaci. Tady již nejde o to, zda budeme hrát. Prosím Vás, nadřaďme svůj osobní zájem společným prioritám. Respektujme pravidla a hygienická opatření,“ zveřejnil 9. října, kdy české sportovní soutěže ulehly k nečekanému podzimnímu spánku.

Protiepidemickým aktivitám se někdejší poslanec za ČSSD nicméně věnoval už dříve. Během první vlny zásadním způsobem přispěl kupříkladu k zajištění dodávky zdravotnických pomůcek z Číny. Bezprostředně před veledůležitým utkáním Slavie o účast v základní skupině Ligy mistrů zas izoloval celé áčko na hotelu, aby tak minimalizoval riziko případné kontumace kvůli pozitivnímu testu.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *