25/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Georges Mandjeck to na sítích pořádně rozjel. Nejprve vyzval organizaci UEFA, aby prošetřila rasistické chování českých fanoušků, posléze zpochybnil úroveň tuzemské ligy a nakonec vysmál se Slavii.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Včerejší utkání Ligy mistrů mezi francouzským PSG a tureckým Basaksehirem přibližně po patnácti odehraných minutách přerušilo údajné rasistické chování jednoho z přítomných rozhodčích. Případ, kterým se nyní zabývá Unie evropských fotbalových asociací (zkráceně UEFA), neunikl ani bývalé zahraniční hvězdě klubu AC Sparta Praha. Kamerunský záložník Georges Mandjeck to na sociálních sítích pořádně rozjel. Nejprve výše zmíněnou organizaci vyzval, aby důkladně prošetřila také rasistické chování českých fanoušků, posléze arogantně zpochybnil úroveň tuzemské ligy a pomyslnou třešničkou na dortu se stal nemístný výsměch Slavii. Asi není nutné dodávat, že jej fanoušci v komentářích samozřejmě nešetřili.

Evropským fotbalem přetřásá skandál nebývalých rozměrů

Úterní utkání prestižní Ligy mistrů mezi domácím Paris-Saint Germain a tureckým Basaksehirem skončilo totálním fiaskem. Bývalý kamerunský reprezentant Pierre Webó neuhlídal nervy, načež zaslouženě inkasoval červenou kartu. Nepřístojné chování člena realizačního štábu hostujícího mužstva jako první zaznamenal asistent rozhodčího Sebastian Coltesco, který během letmé výměny informací mezi arbitry použil výraz “negro” a obrovský skandál byl rázem na světě. Ostrá slovní přestřelka rumunského sudího a ostatních aktérů fotbalového večera nakonec zapříčinila, že zápas skončil předčasně.

Případem údajného rasismu se aktuálně zabývá Unie evropských fotbalových asociací. Komentář si neodpustilo také poměrně velké množství známých osobností z celého světa. Mezi prvními se ozval například turecký prezident Recep Tayyip Erdogan. „Odsuzuji rasistické poznámky vůči Pierrovi Webó a jsem si jist, že UEFA přijme nezbytná opatření,“ uvedl prostřednictvím sociální sítě Twitter. Kontroverzního státníka záhy napodobil kamerunský záložník Georges Mandjeck, který českým fanouškům utkvěl v paměti především díky nedávnému angažmá v barvách klubu AC Sparta Praha. A evidentně nezapomněl ani on. „UEFA by měla provést vyšetřování také v českém šampionátu, kde na tribunách pravidelně slyšíme opičí výkřiky,“ napsal dvaatřicetiletý fotbalista.

Kritiku ze strany fanoušků oplatil arogantními urážkami tuzemské ligy

Georges Mandjeck svým upozorněním na rasistické chování českých sportovních fanoušků otevřel Pandořinu skříňku. Jeho příspěvek zasypala vlna negativních komentářů, přičemž některé byly opravdu trefné a jiné naopak daleko za hranicí slušného chování. Exsparťanský fotbalista, jehož služeb momentálně využívá belgický celek Waasland-Beveren, si proto neodpustil další kopanec do míst, kde strávil nemalou část kariéry. „V každém případě je belgický šampionát tisíckrát lepší než ten váš a já se cítím dobře,“ uvedl arogantně. Závěrem uveřejnil výsledek prvního zápasu mezi kluby Hapoel Be’er Sheva FC a SK Slavia Praha, který použil jako důkaz, že dokonce i izraelská fotbalová liga dosahuje vyšších kvalit.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *