23/05/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=74446306 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

FC Viktoria Plzeň prochází krizí. V posledních třech ligových kolech se plně projevila její střelecká impotence. Jací hráči navzdory nynějším problémům vévodí klubovým statistikám, zjistíte hned záhy.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ofenzivní mašina se zasekla a neschopnost napravit vzniklé škody si pravděpodobně vyžádá oběti. FC Viktoria Plzeň prochází herní i výsledkovou krizí, která se zásadním způsobem projevila zejména během posledních ligových kol. Západočeské mužstvo třikrát za sebou překvapivě prohrálo, navíc nedokázalo vsítit ani jedinou branku. Střelecká impotence se aktuálně promítá do průběžné tabulky a pochopitelně také individuálních statistik jednotlivých hráčů. Kdo navzdory nynějším potížím kraluje klubovým kanonýrům? To se dozvíte prostřednictvím následujících řádků.

3. místo – Aleš Čermák

Po dobu několika fotbalových ročníků jej takřka pravidelně limitovala nepříjemná zranění, kvůli nimž dosud nedokázal naplno využít svůj obrovský potenciál. Podzimní část sezóny 2020/2021 mu ale zatím evidentně svědčí. Šestadvacetiletý záložník odehrál deset ligových zápasů, které okořenil třemi přesnými zásahy a jednou gólovou přihrávkou. V žebříčku klubových střelců zaujímá příjemnou třetí příčku, z hlediska celkové produktivity se dokonce dělí o pomyslný trůn. Existuje ještě jedno zajímavé měřítko, prostřednictvím kterého se talentovaný odchovanec pražské Sparty a zároveň několikanásobný mládežnický reprezentant řadí mezi prvoligovou elitu. Z oficiálních statistik Fortuna ligy jasně vyplývá, že spoluhráčům svými chytrými přihrávkami připravil už celkem osmnáct vyložených šancí. Škoda jen, že většina těchto nabídek skončila neúspěchem. Týmové kolegy si ale bohužel nevybíráte.

2. místo – Zdeněk Ondrášek

Kobra se do české nejvyšší fotbalové soutěže vrátila opravdu hladová. Jednatřicetiletý útočník Zdeněk Ondrášek přibližně v polovině měsíce září opustil americkou MLS, načež podepsal s klubem FC Viktoria Plzeň. Svou přítomností dosud ovlivnil jen sedm ligových zápasů, což ovšem bohatě stačilo k tomu, aby zkompletoval sbírku tří branek a jedné gólové asistence. Pozornému čtenáři jistě neuniklo, že z hlediska individuálních statistik Ondrášek v zásadě okopíroval výše zmíněného Aleše Čermáka. Právě kvůli nižšímu počtu odehraných utkání jej ovšem zařazujeme o stupínek výš.

1. místo – Jean-David Beaguel

Když Michael Krmenčík během dosud poslední zimní přestávky odešel hledat štěstí do belgické Jupiler Pro League, převzal funkci plzeňské ofenzivní jedničky Jean-David Beauguel. Osmadvacetiletý francouzský útočník se v základní sestavě západočeského mužstva velice rychle zabydlel, důvěru trenéra Guľy si proto vysloužil i na podzim. Úvodní zápasy nového fotbalového ročníku naznačily, že někdejší oporu konkurenčního Zlína čeká úspěšné období. Příchod zkušeného Zdeňka Ondráška ale pořádně zamíchal s kartami. Přestože Beaguel od té doby nastupuje spíše sporadicky a navíc v posledních minutách, stále se s pěti brankami hřeje na výsluní klubových střelců.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *