15/07/2024

By Tadeáš Bednarz - Own work, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=83162124 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Česká fotbalová reprezentace během nedělního večera a zároveň bez výraznějších komplikací pokořila národní tým Izraele, tři body zajistila jediná branka. Toto jsou hráči, jimž se zápas opravdu vyvedl.
By Tadeáš Bednarz – Own work, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Během chladného nedělního večera pokořila česká fotbalová reprezentace národní tým Izraele, který předvedl minimum ofenzivních příležitostí a posledních deset minut základní hrací doby navíc doklepával v oslabení. Svěřenci Jaroslava Šilhavého si oproti tomu vypracovali několik zajímavých akcí, gólem však zápas okořenili pouze jedinkrát. Ačkoli jde cenné a poměrně vydřené vítězství za všemi nominovanými hráči, níže zmíněné čtveřici se dařilo pravděpodobně nejlépe.

Tomáš Kalas

Přestože letos odehrál teprve druhé mezinárodní utkání, na hrací ploše působil jako ostřílený harcovník, jehož žádný ofenzivní pokus soupeře nedokáže rozhodit. Sedmadvacetiletý střední obránce Tomáš Kalas podal opravdu precizní a sebejistý výkon, přes jeho osobu neprošel jediný balón po zemi ani vzduchem. Pokud Jaroslav Šilhavý doposud upřednostňoval jiná stoperská jména, musí mít aktuálně pořádně zamotanou hlavu. Opora anglického klubu Bristol City FC si hlasitě řekla o pozornost.

Jakub Brabec

Minulou středu proti favorizovanému německému soupeři neskutečně propadl. Předvedl několik naprosto zbytečných chyb, k útočícím hráčům přistupoval pozdě a byť si slabší chvíli vybralo vícero českých hráčů, právě Jakub Brabec mezi nimi bohužel vynikal. Mnohé fanoušky proto překvapilo, že v základní sestavě naskočil i do následujícího utkání s národním týmem Izraele. Pokud nyní porovnáme fotbalistovy výkony v obou zmíněných kláních, je to jako nebe a dudy. Nedělní večer se osmadvacetiletému středopolaři opravdu vyřadil. Společně s Tomášem Kalasem utvořil kvalitní obrannou dvojici, která může dobře fungovat i do budoucna.

Vladimír Darida

Česka fotbalová reprezentace měla několika zajímavých příležitostí, které se však naprosto minuly účinkem. Jediný zářez na pažbu si během sedmé minuty připsal zkušený střední záložník a zároveň kapitán Vladimír Darida. Třicetiletý odchovanec plzeňské Viktorie v nelehké pozici zpracoval přihrávku Vladimíra Coufala a nasměroval míč mezi tři tyče. Pak jako správný lídr dirigoval spoluhráče, rozvíjel ofenzivní tažení, rozdával přesné balóny a přestože defenzivu občas zanedbal, právoplatné místo v našem seznamu si rozhodně zaslouží.

Jakub Jankto

Čtyřiadvacetiletý záložník Jakub Jankto coby pravidelný účastník reprezentačních akcí znovu potvrdil, proč jej Jaroslav Šilhavý hojně a rád využívá. Směrem dopředu byl zřejmě nejaktivnějším fotbalistou na trávníku, sebevědomě se snažil zakončovat akce a nebýt skvělého zákroku izraelského brankáře, mohl v šestnácté minutě prvního poločasu vystřelit gólovou pojistku. Ačkoli nakonec vyšel bodově naprázdno, výkon podal velice dobrý.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *