13/04/2024

Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Poklidné odpoledne v útrobách amerického města Naples, které se proslavilo zejména jako útočiště golfových nadšenců, zhatil nezvaný návštěvník. Dokonale upraveným trávníkem kráčel obří aligátor.
Ilustrační fotografie: Pixabay.com

Poklidné odpoledne v útrobách amerického městečka Naples, které se proslavilo zejména coby hojně vyhledávané útočiště golfových nadšenců z celého světa, zhatil nezvaný návštěvník vskutku strašidelného vzezření. Dokonale upraveným trávníkem si nenuceně a bez výraznějšího spěchu vykračoval obří aligátor, jehož několik pohotových návštěvníků zachytilo prostřednictvím mobilních telefonů. Videozáznamy se okamžitě staly hitem internetu.

Mazlíček, kterého mimo zoologickou zahradu prostě nechcete potkat

Zdánlivě poklidné listopadové odpoledne přineslo návštěvníkům golfového střediska Valencia Golf & Country Club, které naleznete v útrobách vzhledného floridského městečka Naples, pořádný šok. Za doprovodu vydatného deště si to středem populárního sportovního areálu vykračoval aligátor – a rozhodně ne ledajaký. Abnormálně urostlé zvíře s netradičně dlouhými končetinami na první pohled připomínalo spíše nějaký druh vyhynulého dinosaura, nepřátelského návštěvníka z vesmíru nebo bájnou nestvůru, jíž roky v utajení zřejmě přestaly činit radost a rozhodla se proto představit světu. Nelze se divit, že šokovaní hosté okamžitě sáhli po svých mobilních telefonech a pořídili několik záznamů sloužících jako důkazní materiál, který si nenechali jenom pro sebe.

Video z městečka Naples aktuálně koluje sociálními sítěmi a nutno podotknout, že mezi diváky sklízí rozporuplné reakce. Jedni jsou velikostí aligátora i pouhou skutečností, že se jen tak procházel po golfovém hřišti, naprosto uneseni. Druhá skupinka lidí naopak zpochybňuje důvěryhodnost informací i samotného, jelikož si jednoduše nedokáže představit, že takový tvor opravdu existuje. Odborníci v oblasti zkoumání obojživelníků nicméně zdůrazňují, že obdobné rozměry aligátorů nejsou nikterak výjimečné – ba naopak. Záběry tudíž nepovažují za dílo podvodníka, nýbrž skutečnost.

Tvůrce videozáznamu popsal děsivý a zároveň úžasný zážitek

Přibližně deset stop dlouhého aligátora na golfovém hřišti zachytil Tyler Stolting, který popsal onen úžasný moment, kdy zvíře zahlédl. „Koutkem oka jsem zaznamenal pohyb. Nevěděl jsem, co to je, tak jsem se pokusil trochu přiblížit a nadešel obrovský šok. Nedaleko mě se procházelo stvoření jak z Jurského parku. Šlo pravděpodobně o prvního gigantického aligátora, kterého jsem kdy viděl. Do té doby jsem zahlédl jenom pár menších,“ pronesl šokovaný asistent golfového profesionála. Sousedé prý aligátorovi přezdívají Al a přestože je na hřišti údajně vítán, všichni si od něj pochopitelně dodržují bezpečný odstup.

Zdroj: NBC

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *