13/06/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Obnovená Fortuna liga nabídne nefalšovanou fotbalovou lahůdku. FC Viktoria Plzeň vyzve pražskou Spartu, což budí očekávání i vtipné glosy internetových vtipálků. Ti připomínají zatčení Romana Berbra.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Přestože jsou epidemiologická rizika na území České republiky stále nesmírně závažná a rozvolňování přijatých restrikcí tudíž kabinet Andreje Babiše zatím neplánuje, dvě nejsledovanější sportovní soutěže u nás dostaly zelenou k vymodlenému návratu. Konkrétně Fortuna liga nabídne hned v úvodu obnovené sezóny nefalšovanou fotbalovou lahůdku. Nerozehraná FC Viktoria Plzeň vyzve pohárovým vítězstvím posílenou Spartu, což budí nemalá očekávání fanoušků a vzhledem k okolnostem posledních týdnů i vtipné glosy internetových vtipálků. Ti připomínají nedávné zatčení fotbalového funkcionáře Romana Berbra, jehož v zákulisí dlouhodobě podezírají z ovlivňování výsledků nejen v nižších soutěžích a také napojení na západočeský klub.

Sparta si do Štruncových sadů přiváží sebevědomí i “pošetřené” hráče

Plzeňskou Viktorii a pražskou Spartu čeká takřka identické měření sil jako na jaře. Ačkoli se prohodily role hostitele a nejspíš také favorita, oba duely shodně odstartují obnovenou sezónu po skončení nucené přestávky, jíž si vyžádala epidemie nového koronaviru. Zatímco předešlé vzájemné utkání nesmiřitelných rivalů hrálo jednoznačně ve prospěch Západočechů, kteří navzdory velkému množství šancí zvítězili “jenom” 2:1, tentokrát se důvěra fanoušků přiklání spíše na stranu jejich letenského vyzyvatele. Důvody jsou naprosto zřejmé.

Tradiční klub sídlící na území hlavního města se po letech nekonečného strádání vymanil ze spárů beznaděje, jíž přitom nedokázala zvrátit plejáda zahraničních hráčů ani zlatem placených trenérů. Důvod k mírnému optimismu se dostavil až díky povolání zkušeného Václava Kotala, jehož pozitivní vliv na tým začal okamžitě přinášet výsledky. Třetí místo v minulém ročníku doplněné skalpem českého poháru bylo jakousi předzvěstí vytouženého odrazu ode dna, který vzal během právě probíhající podzimní části skutečně za své.

Pražané vedou domácí nejvyšší soutěž, dosud neprohráli jediné utkání. V základní skupině Evropské ligy sice dvakrát padli, minulý čtvrtek si ovšem napravili reputaci vysokou výhrou nad skotským Celticem Glasgow. Kouč navíc po zápase pronesl naprosto kouzelnou hlášku, že některé hráče “pošetřil” na neděli.

Západočechům chybí herní praxe a podle některých rýpalů také Berbr

Viktoria Plzeň má bezprostředně před zápasem proti Spartě pádné důvody k obavám. Poslední ostré vystoupení absolvovala zhruba před měsícem a od té už doby už pouze trénovala. Komplexní přípravu mužstva navíc narušilo několik pozitivních testů na koronavirus. Hlavní trenér Adrián Guľa přesto věří, že jeho svěřenci neudělají ostudu, vytěsní z paměti hodně nepovedený úvod tohoto ročníku a uhrají důležité body.

Internetoví vtipálci si před šlágrem sedmého kola Fortuna ligy prostě nemohli odpustit několik humorných narážek na Romana Berbra. Dlouholetý místopředseda Fotbalové asociace České republiky byl nedávno zatčen, jelikož jej policie důvodně podezřívá z ovlivňování zápasů nižších soutěží. Závažné obvinění s vedením českého fotbalu pořádně zamávalo, zdánlivě nezničitelné soukolí se sesypalo jako domeček z karet a aktuálně prochází téměř kompletní rekonstrukcí. Plzeňský klub, který ve výše zmíněné kauze paradoxně vůbec nefiguruje, dlouhodobě odrážel nařčení z manipulace a uplácení rozhodčích, jemuž údajně napomáhal právě Berbr. Jaké glosy k tomuto tématu nás opravdu pobavili? Posuďte sami:Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *