27/05/2024

"File:Jaroslav Tvrdik 2009 2.JPG" by Petr Šmerkl, Wikipedia is licensed under CC BY-SA 3.0 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Předseda představenstva klubu SK Slavia Praha postoupil pravidelné testování, které přineslo předem očekávaný výsledek. Jaroslav Tvrdík prostřednictvím sociálních sítí přiznal nákazu koronavirem.
By Petr Šmerkl, Wikipedia – Own work, CC BY-SA 3.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Zhruba před týdnem se prostřednictvím sociálních sítí pochlubil čtyřiatřicátým negativním testem a protože zjevně nepředpokládal, že během závěrečných prosincových dní podstoupí další návštěvu Ústřední vojenské nemocnice, světu zároveň popřál hodně štěstí do nadcházejícího roku. Tehdy ještě samozřejmě netušil, jak dynamicky se situace vyvine. Předseda představenstva klubu SK Slavia Praha otevřeně přiznal, že vinou typických příznaků podstoupil další testování a tentokrát už pozitivnímu výsledku bohužel neunikl. Veřejnost dlouhodobě nabádá, aby nákazu nebrala na lehkou váhu. Nyní připojil výzvu, aby lidé neváhali s očkováním.

Přísná bezpečnostní opatření nepomohla. Pražany koronavirus výrazně zasáhl

Přestože od samého počátku fotbalové podzimu nastolil přísná bezpečnostní pravidla a nevyzpytatelné nákaze se minimálně na prahu předkola prestižní Ligy mistrů vyhýbal všemi dostupnými prostředky, nemalému množství pozitivních testů nakonec nezabránil. Úřadující mistr české nejvyšší soutěže napříč druhým poločasem roku 2020 otevřeně přiznal nemalé množství nakažených fotbalistů, což výrazně komplikovalo přípravu na jednotlivá domácí i mezinárodní utkání. SK Slavia Praha se nakonec nevyhnula ani skandálu, když vinou domnělého šíření infekce v útrobách klubu nedávno přeložila prvoligový zápas proti Zlínu, načež se ovšem zjistilo, že hygienická stanice učinila chybu a duel tedy mohl bez problémů proběhnout.

Slávistického šéfa dohnala nákaza, jíž se tak dlouho úspěšně vyhýbal

Osobní zkušenosti s covidem neunikl ani předseda klubového představenstva. Jaroslav Tvrdík zhruba před týdnem absolvoval čtyřiatřicáté testování a tak nějak doufal, že další povinnou návštěvu Ústřední vojenské nemocnice si odkroutí až v nadcházejícím roce 2021. Jelikož ovšem bezprostředně před silvestrovskými oslavami pocítil typické příznaky zákeřného onemocnění, vydal se dobře známému odběrovému místu vstříc znovu. Tentokrát mu výsledek úsměv na tváři opravdu nevykouzlil. „Osud občas žertuje zvláštním způsobem. Jestli vše dobře dopadne, PCR testy v roce 2021 chvilku opravdu nebudu potřebovat. 35 byl bohužel vzhledem k příznakům očekávaně pozitivní,“ přiznal někdejší politik a nevynechal poselství zdravým fanouškům. „Všem doporučuji jediné – očkujte se hned, jak budete moci,“ uzavřel populární funkcionář.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *