23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Poklidný středeční večer narušila zpráva, že slovenská hokejová legenda Zdeno Chára po letech opouští zámořský klub Boston Bruins. Sepsali jsme potenciální kandidáty na uvolněnou kapitánskou funkci.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Poklidný středeční večer protnula opravdu šokující zpráva ze zámoří. Legendární slovenský hokejista Zdeno Chára po čtrnácti letech definitivně opouští milovaný klub Boston Bruins, v příští sezóně NHL bude oblékat dres Washingtonu Capitals. Medvědi přicházejí o nesmírně pracovitého srdcaře a zároveň kapitána. Kdo vedoucí funkci po vytáhlém zadákovi převezme? To zatím není stoprocentně jasné. Sepsali jsme proto seznam všech potenciálních kandidátů, mezi nimiž se nachází dokonce i česká stopa.

Kevan Miller

Začněme tou nejméně pravděpodobnou variantou. Zdeno Chára se proslavil jako fenomenální zadák a pokud bude chtít vedení bostonského hokejového klubu zachovat tradici, může o funkci kapitána teoreticky zabojovat Kevan Miller. Třiatřicetiletý americký obránce prošel nesmírně složitým profesním obdobím, které lemovala jedna zdravotní komplikace za druhou. Pomyslnou třešničkou na dortu se stala zlomenina kolenního kloubu, vinou které vynechal celou sezónu 2019/2020. Kdyby nový ročník NHL začal podle původního plánu, rodák z Los Angeles by do hry pravděpodobně nenaskočil. Koronavirem způsobený odklad nicméně poskytuje vidinu lepších zítřků a možná také zásadního kariérního rozkvětu.

David Krejčí

Zatímco dlouholetý slovenský kapitán netrpělivě vyhlíží angažmá na území hlavního města Spojených států amerických, Boston Bruins vyhlásil hledání nového vůdce. Mezi horkými kandidáty se ocitl dokonce i zkušený zástupce tuzemské hokejové školy. David Krejčí už v barvách Medvědů odkroutil celkem čtrnáct hokejových ročníků, několik let navíc vykonával funkci asistenta. Posun do role vůdčí osobnosti by byl vcelku logickým vyústěním hokejistovy úspěšné kariéry, která ve čtyřiatřiceti letech pomalu dojíždí ke konečné stanici.

Brad Marchand

V zámořské National Hockey League doposud strávil úctyhodných jedenáct sezón, přičemž ani jedinkrát neměnil dres. Dvaatřicetiletý kanadský křídelník Brad Marchand má všechny důležité předpoklady k tomu, aby Boston Bruins vedl z pozice kapitána. Těší se pravidelné herní praxi, sbírá ohromné množství kanadských bodů, okusil funkci asistenta a zkušenosti může mladším spoluhráčům rozdávat po kilech. Držitel Stanleyova poháru, mistr světa a také vítěz Světového poháru o vedoucí postavení určitě zabojuje.

Patrice Bergeron

Přestože všichni výše zmínění hokejisté mají ambice, přirozenou autoritu a v neposlední řadě také dostatečné kvality, kapitánské “céčko” si bezesporu zaslouží především pětatřicetiletý Patrice Bergeron. Kanadský útočník je klubovou legendou a zároveň stálicí, která Boston Bruins táhne již sedmnáct let. Jelikož drtivou většinu času strávil na pozici asistenta, povýšení by bezprostředně před koncem kariéry znamenalo obrovské zadostiučinění a hlavně zaslouženou odměnu za věrnost. Ta už se v prostředí sportovních soutěží bohužel příliš nenosí.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *