16/07/2024

By Dagur Brynjólfsson from Hafnarfjordur, Iceland - Cristiano Ronaldo, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=11793793 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Hvězdný Cristiano Ronaldo a trenér Maurizio Sarri dovedli Juventus FC k devátému mistrovskému titul v řadě. Splnili však pouze první část úkolu, to těžší na ně teprve čeká.
By Dagur Brynjólfsson from Hafnarfjordur, Iceland – Cristiano Ronaldo, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Žádné překvapení na závěr se nekonalo. Juventus FC si s předstihem dvou ligových zápasů zajistil nedostižitelné prvenství v tabulce italské Serie A. Oslavy devátého mistrovského titulu za sebou proto mohou oficiálně odstartovat. Skvělé pocity zachvátily především Maurizia Sarriho, který získal teprve druhou významnou trofej během své trenérské kariéry. Potvrzení naprosté ligové dominance pak první brankou zápasu proti Sampdorii dirigoval hvězdný Cristiano Ronaldo. Ač mají oba pánové pádné důvody k radosti, nesmějí usnout na vavřínech. Složitější část úkolu na ně totiž vinou dlouhé koronavirové přestávky teprve čeká.

Rozpačitý start sezóny a hledání ideální tváře

Juventus FC si během nedělního odpoledne poradil se Sampdorií, díky čemuž vede tabulku italské nejvyšší soutěže o celých sedm bodů. Dvě kola před koncem aktuálního ročníku tento komfortní náskok znamená jistotu devátého mistrovského titulu v řadě, ačkoli letos už dominance turínského celku nebyla tak markantní jako dřív. Hvězdní fotbalisté staré dámy se alespoň za začátku hodně trápili, nedařilo se jim najít správný rytmus a individualita vítězila nad týmovou spoluprací. Časem se však taktické nedostatky podařilo vyladit.

Trenér Maurizio Sarri připouští, že některé věci určitě nebyly ideální. Dle jeho názoru nelze nakráčet do klubu, který zdobí nespočet cenných trofejí z posledních let, a všechno od základů překopat. Říká, že se svými hráči často vedl plamenné debaty, jimiž se ovšem utužily vzájemné vztahy. Dnes už své svěřence bere nejen jako skvělé sportovce, ale také přátele. Po vítězném utkání nad Sampdorií všem srdečně děkoval a zároveň vtipně glosoval, že pokud fotbalisté ovládli ligu i pod jeho vedením, zřejmě musejí být skutečně dobří.

Velký díl zásluh si připsal hlavně fenomenální Cristiano Ronaldo. Tomu se podařilo vsítit jednatřicet branek a dalších šest připravit pro své spoluhráče. Portugalský kouzelník jakoby nestárnul, byť už mu v kolonce věku svítí číslo 35. Jeho zdánlivě pevné místo je však podle zahraničních médií ohroženo, za což mohou útočníkovi časté excesy či nenaplněná očekávání.

Mistrovský titul? Pro vedení Juventusu jen dílčí úspěch

Vedení Juventusu FC samozřejmě oceňuje, že jejich skvadra opět převálcovala domácí konkurenci a vystoupala do popředí italské Serie A. Představitelé klubu ovšem dlouhá léta touží především po skalpu prestižní Ligy mistrů. Ten jim bohužel stále uniká. Přítomnost Cristiana Ronalda vykoupená astronomickými penězi měla pomoci k dosažení stanovených cílů, loni však snažení vyšlo vniveč. Zraky fanoušků se nyní upírají k datu 7.8.2020. Stará dáma svede odvetné klání s francouzským Lyonem, přičemž první měření sil nezvládla. Právě výsledek osmifinále soutěže zřejmě rozhodne o Ronaldově budoucnosti, protože pokud tým neuspěje, nebude důvod si příliš drahého fotbalistu vydržovat. Ligu totiž pravidelně vyhrávali i bez něj.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *