19/06/2024

By Keith Allison - originally posted to Flickr as Louis Williams, CC BY-SA 2.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=12253270 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Basketbalista Lou Williams si krátce před opětovným startem NBA zadělal na zbytečné problémy. Kvůli návštěvě striptýzového klubu jej čeká karanténa, nestihne minimálně úvodní zápas.
By Keith Allison – originally posted to Flickr as Louis Williams, CC BY-SA 2.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Americký basketbalista Lou Williams si krátce před opětovným startem NBA zadělal na zbytečné problémy. Ačkoli od vedení klubu Los Angeles Clippers dostal povolení opustit sociální bublinu floridského Disney Worldu pouze kvůli návštěvě pohřbu, náročný program si zpříjemnil ještě zastávkou ve striptýzovém baru. Naivně se domníval, že si jeho přítomnosti nikdo nevšimne. Fotografie, která koluje sociálními sítěmi, ho ovšem usvědčila. Vedení soutěže rozhodlo o rozehrávačově desetidenní karanténě, která mu minimálně v úvodním klání obnovené sezóny zapovídá start.

Obavy z porušování bezpečnostních pravidel se bohužel naplňují

Od samého počátku bylo jasné, že sociální bublina zámořských sportovních soutěží určitě praskne. Experti se domnívali, že basketbalisté nevydrží odloučeni od běžného způsobu života ani dva měsíce. Že ale k prvnímu případu porušení bezpečnostních pravidel dojde ještě před očekávaným restartem NBA? Taková rychlost mnohé překvapila. Nechvalným hrdinou posledních dní se stal Američan Lou Williams. Třiatřicetiletý rozehrávač týmu Los Angeles Clippers si s klubem sice vyjednal propustku z uzavřeného komplexu Disney World, ta se ovšem týkala pouze návštěvy pohřbu. O striptýzovém baru ve zmíněné dohodě nepadlo ani slovo.

Snímek populárního basketbalisty, který se vesele baví před nejmenovaným pánským klubem, na internet umístil rapper Jack Harlow. Masivní vlna negativních komentářů jej natolik vyděsila, že příspěvek z Instagramu raději stáhl s vysvětlením, že fotografie nebyla pořízena v čase zveřejnění, ale dávno předtím. Tímto způsobem chtěl nejspíše krýt kamaráda, jemuž nevědomky zadělal na pořádné problémy. Samozřejmě ale zareagoval příliš pozdě. Williams musel “na kobereček”, kde si od představitelů prestižní soutěže vyslechl trest.

Sportovec se fotografii marně snažil obhájit

Lou Williams se podle zjištění zahraničních médií přiznal, že striptýzový klub skutečně navštívil. Údajně tam ale nepřijel za oplzlou zábavou, nýbrž na oběd. Těžko říci, jestli do prapodivného vysvětlení situace skutečně vkládal reálnou důvěru. Vedení NBA na to každopádně neskočilo a hráče potrestalo desetidenní karanténou, přičemž mohl vyfasovat stopku ještě o čtyři dny vyšší. Kvůli své nerozvážnosti přijde opora Los Angeles Clippers o úvodní zápas obnoveného ročníku, který se uskuteční 30. července.

Zdroj: usatoday.com

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *