19/07/2024

Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, https://commons.wikimedia.org/w/index.php?curid=88143038 / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Slovan Liberec přišel o řadu hráčů v krátkém časovém sledu. Ondřej Karafiát, Jan Kuchta, Michal Beran a Tomáš Malinský jsou novými posilami mistrovské Slavie. Ta poslala trojici mužů opačným směrem.
Autor: Tadeáš Bednarz – Vlastní dílo, CC BY-SA 4.0, zdroj: Wikipedia Commons / Původní fotografie byla upravena oříznutím a změnou velikosti

Ačkoli se liberecký Slovan senzačně kvalifikoval do evropských pohárů a úspěšnou sestavu by vzhledem k náročnému programu potřeboval zachovat, v krátkém časovém sledu přišel o nezanedbatelné množství opor. Ondřej Karafiát, Jan Kuchta, Michal Beran a pravděpodobně také Tomáš Malinský jsou novými posilami mistrovské Slavie, která tradiční obchodní protistraně dle očekávání nezůstala nic dlužna a uvolnila trojici hráčů formou hostování. O koho konkrétně jde, se dozvíte v následujících řádcích.

Daniel Kosek

FC Slovan Liberec hodně stál o devatenáctiletého Daniela Koska, který prakticky celou sezónu odkopal za slávistickou rezervu. Svými výkony si řekl o pozornost Jindřicha Trpišovského, takže během předposledního zápasu nadstavby (navíc právě proti Liberci) debutoval v základní sestavě A-týmu. Ačkoli při premiéře mezi tuzemskou elitou rozhodně nezklamal, konkurence na postu obránce je v Edenu nesmírně vysoká. Talentovaný mládežnický reprezentant potřebuje získat herní praxi, takže odchod na hostování dokonale řeší aktuální situaci.

Jan Matoušek

Do přípravy libereckého klubu se zapojil také dvaadvacetiletý záložník Jan Matoušek, který poslední rok strávil na hostování v Jablonci. Podzimní část sezóny se mu vydařila opravdu skvěle, posbíral celkem devět individuálních bodů za šest branek a tři gólové asistence. Pak ale pravidelného účastníka mládežnických reprezentačních akcí zbrzdilo nepříjemné svalové zranění, kvůli němuž vynechal podstatnou porci soutěžních zápasů. Když se konečně vrátil na hřiště, jakoby si perfektní formu zapomněl v šatně. Do konce ligy už na pažbu nepřidal ani jeden jediný zářez. Kmenového hráče klubu SK Slavia Praha nyní čeká další mise. Uvidíme, zda-li se v sestavě Slovanu opět probere k životu.

Jakub Jugas

Jan Matoušek a devětadvacetiletý Jakub Jugas mají hodně společného. Oba kmenoví hráči pražské Slavie si minulý ročník odkroutili na hostování v Jablonci, kde svými výkony poměrně zaujali, nicméně stopku v cestě do základní sestavy jim vystavilo ošklivé zranění. Urostlý obránce, který prošel zlínskou fotbalovou školou, odehrál šestnáct zápasů a připsal si 131 vyhraných soubojů. Kdyby jej nezradilo zdraví, mohl dokázat ještě mnohem víc. Pozice stopera je v kádru úřadujícího mistra Fortuna ligy beznadějně obsazena. I proto se Jugas po návratu z hostování opět stěhuje – tentokrát do Liberce. Týmu by měl zejména v bojích o Evropu hodně pomoci.

Zdroj: SK Slavia Praha

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *