23/04/2024

Zdroj fotografie: Pixabay.com

AC Sparta Praha se konečně vzdala neúspěšného projektu spočívajícího v hledání nákladných zahraničních posil, namísto kterých raději sahá do vlastních řad. Disponuje několika šikovnými mladíky.
Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zdá se, že vedení Sparty konečně pochopilo, že skrze předražené zahraniční posily nevalné pověsti cesta ke zlepšení klubových výsledků jednoduše nepovede. Většina pozůstatků éry nenáviděného italského kouče Andrea Stramaccioniho se s letenským stadionem rozloučila, načež dostávají příležitost především zástupci tuzemské fotbalové školy. Pražané navíc postupně zapojují vlastní odchovance, které si v následujících řádcích představíme. Zářnou budoucnost klubu skutečně nereprezentují pouze Adam Hložek, Ladislav Krejčí nebo Adam Karabec, byť jejich jména mezi fanoušky rezonují nejčastěji.

Dominik Plechatý

Jablonecká družina Petra Rady letos obsadila čtvrté místo tabulky české nejvyšší soutěže. Velký díl zásluhy si pod tímto týmovým úspěchem připsal i obránce Dominik Plechatý, který tvořil nedílnou součást základní sestavy. Jednadvacetiletý odchovanec letenské fotbalové školy se postupně začíná dostávat do formy a protože zkušenosti sbírá taktéž v juniorské reprezentaci, AC Sparta Praha mu poskytne příležitost zabojovat o místo. Té totiž stále ještě oficiálně patří, v Jablonci pouze hostoval.

Jan Fortelný

Taktéž jednadvacetiletý Jan Fortelný nastupuje na postu záložníka a přestože je kmenovým hráčem Sparty, Fortuna ligu si v jejích barvách ještě nikdy nezahrál. Poslední rok hostoval v druholigové Jihlavě, kde si vybudoval velice slušnou pozici a jednou dokonce rozvlnil soupeřovu síť. Když začala letenská příprava na další sezónu, přesunul se Fortelný zpátky do Prahy. Stejně jako Dominik Plechatý zabojuje o šanci.

Filip Havelka

Na Spartě zatím výraznou stopu nezanechal ani dvaadvacetiletý Filip Havelka, jemuž dal šanci pouze dočasný trenér David Holoubek během sezóny 2016/2017. Šikovného záložníka proto tradiční klub poslal na hostování. Nějaký čas strávil v barvách libereckého Slovanu, poslední ročník odehrál v Českých Budějovicích. Tam pražský rodák skutečně zazářil, vstřelil jednu branku a dostane příležitost ovlivnit svou budoucnost během letenské přípravy. Pokud neuspěje, pravděpodobně jej čeká další hostování. Zájem jeví například Mladá Boleslav.

Václav Drchal

Dvacetiletý Václav Drchal není kovaným odchovancem klubu AC Sparta Praha. K jejím mládeži se připojil až roku 2016, okamžitě však zaujal obrovskou střeleckou produktivitou a osobitým tahem na branku. Pouhé dva roky na to už dostal šanci v letenském A-týmu, kde vinou absence několika klíčových hráčů nastupoval společně s Adamem Hložkem. Také letos měl patřit k zástupcům mladých pušek mezi zkušenějšími borci, jenže jeho skvěle rozjetou kariéru přibrzdilo zranění, kvůli kterému naskočil jen do tří ligových zápasů. Ačkoli Drchala mnozí považují za budoucnost Sparty, šikovný jinoch možná nejprve okusí hostování mimo Prahu. Hovoří se o Mladé Boleslavi.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *