Čtvrtek, 8 června
Shadow

Nejen Hložek s Karabcem. Sparta si piplá i další mladé pušky

Zdroj fotografie: Pixabay.com

Zdá se, že vedení Sparty konečně pochopilo, že skrze předražené zahraniční posily nevalné pověsti cesta ke zlepšení klubových výsledků jednoduše nepovede. Většina pozůstatků éry nenáviděného italského kouče Andrea Stramaccioniho se s letenským stadionem rozloučila, načež dostávají příležitost především zástupci tuzemské fotbalové školy. Pražané navíc postupně zapojují vlastní odchovance, které si v následujících řádcích představíme. Zářnou budoucnost klubu skutečně nereprezentují pouze Adam Hložek, Ladislav Krejčí nebo Adam Karabec, byť jejich jména mezi fanoušky rezonují nejčastěji.

Dominik Plechatý

Jablonecká družina Petra Rady letos obsadila čtvrté místo tabulky české nejvyšší soutěže. Velký díl zásluhy si pod tímto týmovým úspěchem připsal i obránce Dominik Plechatý, který tvořil nedílnou součást základní sestavy. Jednadvacetiletý odchovanec letenské fotbalové školy se postupně začíná dostávat do formy a protože zkušenosti sbírá taktéž v juniorské reprezentaci, AC Sparta Praha mu poskytne příležitost zabojovat o místo. Té totiž stále ještě oficiálně patří, v Jablonci pouze hostoval.

Jan Fortelný

Taktéž jednadvacetiletý Jan Fortelný nastupuje na postu záložníka a přestože je kmenovým hráčem Sparty, Fortuna ligu si v jejích barvách ještě nikdy nezahrál. Poslední rok hostoval v druholigové Jihlavě, kde si vybudoval velice slušnou pozici a jednou dokonce rozvlnil soupeřovu síť. Když začala letenská příprava na další sezónu, přesunul se Fortelný zpátky do Prahy. Stejně jako Dominik Plechatý zabojuje o šanci.

Filip Havelka

Na Spartě zatím výraznou stopu nezanechal ani dvaadvacetiletý Filip Havelka, jemuž dal šanci pouze dočasný trenér David Holoubek během sezóny 2016/2017. Šikovného záložníka proto tradiční klub poslal na hostování. Nějaký čas strávil v barvách libereckého Slovanu, poslední ročník odehrál v Českých Budějovicích. Tam pražský rodák skutečně zazářil, vstřelil jednu branku a dostane příležitost ovlivnit svou budoucnost během letenské přípravy. Pokud neuspěje, pravděpodobně jej čeká další hostování. Zájem jeví například Mladá Boleslav.

Václav Drchal

Dvacetiletý Václav Drchal není kovaným odchovancem klubu AC Sparta Praha. K jejím mládeži se připojil až roku 2016, okamžitě však zaujal obrovskou střeleckou produktivitou a osobitým tahem na branku. Pouhé dva roky na to už dostal šanci v letenském A-týmu, kde vinou absence několika klíčových hráčů nastupoval společně s Adamem Hložkem. Také letos měl patřit k zástupcům mladých pušek mezi zkušenějšími borci, jenže jeho skvěle rozjetou kariéru přibrzdilo zranění, kvůli kterému naskočil jen do tří ligových zápasů. Ačkoli Drchala mnozí považují za budoucnost Sparty, šikovný jinoch možná nejprve okusí hostování mimo Prahu. Hovoří se o Mladé Boleslavi.

5 Comments

  • Jaroslav Janda

    Ačkoliv jsem slávista a ke Spartě jsem nikdy nekonal nějakou náklonnost, přesto se rád podívám hlavně na hru Hložka tak i na ostatní mladíky ve Spartě.To, že to v součastnosti moc nejde, to je vizitka toho že hlavní slovo tam mají lidé kteří fotbalu rozumí jak koza petrželi, ale mají peníze a to jim stačí.Viz nákupy drahých vyhaslých hvězd.Stále čtu že Kanga chce to, či ono.Tomu vůbec nejde o Spartu jako takovou, ale o jistý a pravidelný přísun peněz.On je sice dobrý hráč, ale jsou tam lepší a to hlavně charakterem.Jsem přesvědčen že bez Kangy by byla Sparta lepší. Myslím že rychlé rozloučení s takovým nýmandem by bylo pro Spartu velmi užitečné.

  • Petr Majevský

    Tak nemysli a starej se o svou Slavii.Jakmile je článek o Spartě(což mne vadí i jako sparťanovi),hned se objevují příznivci jiných týmů a mají starost o Spartu.Raději se podívej,kolik vlastních odchovanců má Slavia,uděláš lépe.Takže nýmand jsi ty sám!A to platí i o sparťanech,kteří se hloupě míchají do záležitosti jiných týmů.Raději se starej,ať Slavia nedopadne jako po Korbelovi či vytunelování vlastními bafuňáři.

  • M.K

    soudruh plukovník Tvrdík sleduje prostřednictvím svých špiclů konkurenci. Číňani Akademii nemají a Liberec taky nelze drancovat donekonečna.

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *