26/05/2024

Stejně jako zákazníci nemají příliš valné mínění o obchodních řetězcích v České republice, platí to podle všeho také obráceně. Některé obchody si totiž o lidech zjevně myslí, že jde o nemyslící bytosti, kterým mohou prodat opravdu všechno.

Proč to dělají?

Jak jinak si vysvětlit situaci, která nastala v obchodním řetězci Globus a kterou zaznamenal zákazník Vít Bláha. “Kdo máte rádi tuňákové saláty Rio Mare, tak v Globusu mají akci přímo pro vás,” napsal poněkud ironicky na sociální síť X. A záhy vysvětlil, v čem je tato akce skutečně výjimečná.

Jeden salát stojí 59,99 korun. Výhodné akční balení se 3 kusy je za 299 Kč. A nejvýhodnější jsou 2 kusy za 249 Kč. Matematika se u nás zbytečně přeceňuje,” dodal zákazník. Ano, je třeba počítat, ale pokud tak učiníte, rychle zjistíte, na co se tady naráží.

Tato nabídka totiž zcela popírá jakékoliv obchodnické počty, ve kterých vždy platí to, že pokud si koupíte větší balení, měli byste za něj zaplatit méně. Zde je to ale přesně naopak. Respektive nejvýhodněji vychází jeden kus, potom s velkým odstupem tři kusy a nejdražší je potom balení dvou kusů tuňáka Rio Mare.

Opravdu “výhodná” nabídka salátů Rio Mare od Globusu. / Foto: Vít Bláha

Zákazník se snadno splete

Všechny tři produkty se prodávají vedle sebe. “To bude určitě nějaká psychologická hra se zákazníkem, uvidíš cenu jednoho za 59 Kč, řekneš si super cena, což je, a logicky sáhneš po vedlejší super výhodném balení, ale na cenu už nekoukáš. Myslím si, že je to od Globusu nefér,” napsal jeden z diskutujících.

Pravděpodobně to tak skutečně může být. Spousta lidí totiž nakupuje bezmyšlenkovitě a ceny nepřepočítává. Koho by napadlo, že obchod provede něco tak vykutáleného.

Čtěte také: Prošli jsme si ruský supermarket Globus. Češi mohou jen závidět, co se tam nabízí. Tohle nikdy mít nebudou

Pravděpodobně jde o důsledek akční nabídky, která však platí pouze na balení jednoho kusu. Jenže akce není nijak viditelně označená. Na cenovce je pouze slovíčko “výhodněji”, ale nevíte, jakou slevu dostáváte. Stejná červená cenovka je přitom také u balení tří kusů.

Foto: Shutterstock

2 názory u článku “Řetězec Globus dělá z Čechů hlupáky. Tohle jim zkouší prodávat

  1. Kdo nepočítá v obchodě tak je hlupák nebo zbohatlík kterému je je jedno kolik za co zaplatí .

  2. To samé písek pro kočky 10kilo baleni stojí více než 2 krát balení po 5kg, a do toho ten jejich slogan “U nás je svět ještě v pořádku”

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *